REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugpjūčio 16 d. 09:18

Nomadinė radikalioji klimato kaitos suvokimo akademija galerijoje „Meno Parkas“

Kaunas

Marijos Griniuk nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


94996

Jei rugpjūčio mėn. užsuksite į galeriją „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), ženkite į Nomadinės radikaliosios klimato kaitos suvokimo akademijos erdvę. Nuo rugpjūčio 8 iki 12 d. kasdien tarp 12 iki 17 val. galerijoje vyks performatyvus veiksmas. Nuo rugpjūčio 13 iki 21 d. galerijos erdvėje bus rodoma performatyvaus veiksmo videodokumentacija.


Foto galerija:

5small.png
2small.png
4small.png
1small.png
3small.png

Nomadinė radikalioji klimato kaitos suvokimo akademija – tai meno projektas, meninė postapokaliptinio pasaulio vizija, kurioje išlikusieji žmonės jau nebegali ištaisyti savo klaidų. Klajokliai-nomadai, akademijos darbuotojai ir gyventojai, kvies vietinius vaikus ir jaunimą apžiūrėti, pajausti, diskutuoti ir įsitraukti į dalyvavimą kartu su menininkais, muzikantais ir klimato kaitos aktyvistais bei kartu atskleisti įvairius praeities ir ateities žmonių elgesio, aplinkos ir planetos, kurioje gyvename, raidos scenarijus.

Šio meno projekto idėja gimė šiaurėje, netoli poliarinio rato, Abisko mokslinių tyrimų centre, kur aš, viena iš projekto iniciatorių, 2018 m. žiemą dalyvavau meniniame seminare. Rajone netoli kalnų, vadinamame Vartais į Laplandiją, kiekvienais metais šiaurės elniams reikia vis daugiau pagalbos bei papildomo maisto, kad išgyventų per žiemą. Tai tik vienas iš daugelio mūsų planetos klimato kaitos požymių, kuriuos fiziškai junta žmonės ir gyvūnai, gyvenantys arti poliarinio rato.

Anot „The Guardian“, pašalinti klimato kaitos katastrofai mūsų planetoje mums teliko 12 metų. Ką mes galime padaryti kaip aktyvistai? Ką mes galime padaryti kaip menininkai? Ką mes galime padaryti kaip žmonės?

Nomadinė radikalioji klimato kaitos suvokimo akademija yra būdas sukurti menininkų ir/arba klimato kaitos aktyvistų bendruomenę, kurioje būtų aptariami nauji žmogaus elgsenos būdai gyvenamojoje aplinkoje. Pirmą kartą projektas įgyvendinamas Lietuvoje, o ateityje Radikaliąją akademiją planuojama pristatyti ir kitose Šiaurės bei Baltijos regiono miestų meno institucijose. Nomadinė radikalioji klimato kaitos suvokimo akademija yra postapokaliptinis shanty town miestas galerijos erdvėje. Kartu su šio projekto dalyviais projekto vykdytojai atskleidžia žmogaus elgesio aplinkoje praeities ir ateities scenarijus.

Šis miestas yra dalyvaujamoji erdvė, kurioje veikla realizuojama naudojant vaikų ir jaunimo meninės stovyklos formatą. Mes norime suburti šeimas – šitaip siekiame sukurti bendrą diskusijų erdvę, kuri galbūt peržengs tik vienos šeimos bendruomenę. Projektas dalyviams yra nemokamas, ir tai yra svarbu suteikiant lygias galimybes dalyvauti visiems suinteresuotiems. Projektą gali stebėti galerijos lankytojai. Projektas yra paremtas „Fluxus Pedagogies“ ir „InterMedia“ idėjomis. Mes dirbame aktyvindami pojūčius mokant ir mokantis, tradicinę instaliacijos erdvę galerijoje, klimato pokyčių supratimą jungiame su performatyvia pedagogika. Mūsų instaliacijos kūrybinėje erdvėje vaikai integruoja ir interpretuoja meną; ugdo kritinį mąstymą šiuolaikinėje globalioje aplinkoje; siekia suvokti būtinybę pakeisti mūsų elgesį gamtinėje aplinkoje. Norime paskatinti vaikus praplėsti akiratį žvelgiant pro meno prizmę, kad aptartume socialinę ir kultūrinę aplinką bei mūsų vaidmenį ir tapatumą joje.

Kas, kada, kur

Projektas vyksta galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) iki rugpjūčio 21 d. Nomadinės radikaliosios klimato kaitos suvokimo akademijos dalyviai yra šie Europoje gyvenantys menininkai: projekto menininkė-tyrėja Marija Griniuk (LT / DK / FIN), dalyvaujantys menininkai Tue Brisson Mosich (DK / LT), Nanna Ylönen (FIN), Clifford Charles (UK), Marta Gil (SE), Sanna Blennow (SE), Rikke Goldbech (DK), David Torstensson (SE), Anne-Louise Knudsen (DK), Anders Werdelin (DK), Adomas Danusevičius (LT / DK) ir Kauno menininkai bei iniciatyvos – Evelina Šimkutė, „Šilainių Sodai“, Raimondas Binkauskas ir kiti. Videodokumentacija: Albinas Liutkus. Projekto fotodokumentacija: Antanas Untydi.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA