NKVC: į Kaliningradą išgabentos mergaitės mama nuvyko į Rusiją

kauno-policijai-perduoti-nauji-automobiliai-58edd8ba5a8bc
Lietuva
BNS/Scanpix nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pagrobtos ir tėvo į Kaliningrado sritį išgabentos mergaitės mama nuvyko į Rusiją, kur deda visas pastangas, kad susigrąžintų dukrą į savo globą, teigia Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC).

„Mama yra išvykusi į Rusiją ir su savo advokatais deda visas pastangas, kad dukrą susigrąžintų kuo greičiau į savo globą“, – Eltą informavo NKVC.
 
Savo ruožtu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT) Eltai teigė, kad šiuo metu yra laukiama, kol Rusijos institucijos įvertins situaciją.
 
„Susirašinėjimas su Rusijos institucijomis vyksta, esame gavę patvirtinimą, kad yra žinoma, kur šiuo metu yra vaikas su tėvu, lankosi socialinės tarnybos. Laukiame, kol Rusijos už vaiko teisių apsaugą atsakingos institucijos pilnai įvertins situaciją“, – sakė VVTAĮT direktorė Ilma Skuodienė.
 
ELTA primena, kad rugpjūčio 27 dieną teisėsaugos institucijos gavo moters pranešimą apie tai, jog Kretingos rajone, Sausdravų kaime, vyras paėmė jos dukrą ir sutartu laiku jos negrąžino. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę, 2022 m. gimusią, dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.
 
Pradėjus paiešką, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos-Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.
 
Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė į meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.
 
Lietuva pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, taip pat kreipėsi į Kaliningrado srities pasienio pareigūnus su prašymu kuo skubiau organizuoti susitikimą dėl kūdikio perdavimo ir grąžinimo motinai.
 
Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta, tačiau atsisakoma perduoti jį Lietuvai.
 
VSAT patikslino, kad Rusijos pasieniečiai nurodo nematantys pagrindo Lietuvai perduoti nei vyro, nei jo dukros.
 
Dukrą į Rusiją išgabenusiam tėvui, teismo sprendimu, buvo paskirtas suėmimas už akių.