Nišiniai kvepalai – kuo jie ypatingi?

Nišiniai kvepalai – kuo jie ypatingi?
Vilnius
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kiekvienas iš mūsų atsakingai renkasi kvepalus – jie yra nematoma, tačiau labai svarbi bendro įvaizdžio dalis. Aromatų pasirinkimo ir skirtingų jų tipų šiais laikais tikrai netrūksta, tačiau daugelio dėmesį atkreipia nišiniai kvepalai. Tai – unikali kvapų koncepcija, kuri stebina savo išskirtinumu ir suteikia galimybę mėgautis originaliais aromatais. Jei svarstote, ar tokie kvepalai yra verti Jūsų dėmesio, siūlome iš arčiau susipažinti su pagrindiniais jų išskirtinumais.                   

Kvepalai su istorija

Tokie kvepalai yra kuriami ne tam, kad įtiktų masėms, o tam, kad kaip įmanoma geriau atskleistų jų kūrėjų siunčiamą žinutę. Aromatuose gali atsispindėti tam tikras laikmetis, vietovės, legendos ar visų laikų garsiausi personažai. Jei kvapai nauji, jie gali pasakoti ir šių laikų herojų istorijas. Nišiniai kvepalai dažnai vadinami meno kūriniais, į kuriuos parfumeriai sudeda savo patirtis ir tam tikrus jausmus – tokiais rezultatais iš tiesų sunku nesižavėti. Jei tikite, kad kvapas gali „kalbėti“ ir atskleisti tam tikrą požiūrį, tokia koncepcija Jums taip pat turėtų būti artima.

Aukštos kokybės ingredientai

Kuriant šiuos kvepalus, daug dėmesio yra skiriama ingredientų pasirinkimui ir jų kokybei – juk būtent nuo jų priklauso, kaip pavyks atskleisti atitinkamą idėją. Dažniausiai yra naudojami natūralūs, ne taip plačiai naudojami, prabangesni ingredientai, kurie galutinei kompozicijai suteikia dar daugiau išskirtinumo. Natūralios medžiagos yra derinamos su novatoriška sintetika, dažnai pasitelkiami ir įvairūs aliejai, taip užtikrinant tokių aromatų kokybę. Tokie ingredientai garantuoja, kad kvapas išsilaikys ilgiau – tai reiškia, kad ir kvepalų sunaudosite kur kas mažiau. Tuo galėsite įsitikinti atsižvelgę į jų koncentraciją.

Unikalus kvapas

Kruopščiai pasirinkus ingredientus, dar reikia juos suderinti taip, kad rezultatas iš tiesų būtų įspūdingas. Šiuo atveju parfumerijos meistrai leidžia sau eksperimentuoti ir improvizuoti. Jie laužo nusistovėjusias taisykles, nepaiso stereotipų ir derina tai, kas iš pažiūros atrodytų nesuderinama. Tačiau būtent taip jiems pavyksta sukurti išskirtinius kvapus, kurie ant kiekvieno iš mūsų odos gali atsiskleisti visiškai kitaip. Pauosčius nišinių kvepalų, neretai susidaro įspūdis, jog iki šiol tokio kvapo niekuomet nebuvome užuodę, todėl gali prireikti laiko prie jo priprasti, tačiau sunku nesutikti, jog originalumo šiems aromatams tikrai netrūksta.

Nesivaikoma vyraujančių madų

Jei kiti prabangūs kvepalai kuriami atsižvelgiant į tai, kas šiuo metu yra madinga ir populiaru, nišinių kvepalų kūrėjams šios tendencijos yra visiškai neaktualios. Jų siekis – sukurti unikalius kvepalus, turinčius tam tikrą meninę vertę ir atspindinčius jų siunčiamą žinutę. Galbūt ir tokia idėja galėtų skambėti kaip reklaminis triukas, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog tokie kvepalai nėra reklamuojami ir yra gaminami mažais tiražais, siekiant išsaugoti jų svarbą.

Puikiai suprantama, jog dėl kvapų išskirtinumo jie nebus perkami tokiais kiekiais kaip kad įsivyravusius standartus atitinkantys aromatai, tačiau pardavimų nesistengiama padidinti. Vyrauja įsitikinimas, jog norėdami išsiskirti iš minios, pirkėjai patys suras sau artimus aromatus be jokios papildomos pagalbos.

Išskirtinis pateikimas

Tokia unikali koncepcija reikalauja ir išskirtinio pateikimo, apie kurį taip pat visuomet yra pagalvojama. Šie kvapai yra pateikiami labai originaliuose flakonėliuose, kurie dar labiau sustiprina siunčiamą žinutę ir kone idealiai atspindinti perteikiamą idėją. Šiuo atveju galite tikėtis pačių netikėčiausių idėjų, kurios gali paskatinti išbandyti vieną ar kitą aromatą, tačiau kūrėjai tokius sprendimus renkasi tik dėl to, jog išbaigtų savo kuriamą istoriją iki pat pabaigos.

Priimtina kaina

Neretai vis dar manoma, jog nišiniai kvepalai yra gerokai brangesni nei komerciniai. Žinoma, už aukštesnės kokybės žaliavas ir unikalias idėjas tenka susimokėti kiek daugiau, tačiau jei palyginsime jų kainas su kitų prabangesnių aromatų verte, skirtumas tikrai ne visuomet bus toks ženklus. Taip yra dėl to, jog masinei prekybai skirti kvepalai yra nuolat reklamuojami ir šias išlaidas gamintojams reikia padengti – kitaip tariant, Jums tenka susimokėti už žymų prekinį ženklą. Tačiau tarp nišinių kvapų neabejotinai pavyks atrasti prieinamų variantų – gausų jų asortimentą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad nišiniai kvepalai nestokoja privalumų. Jei ieškote unikalių, tam tikrą žinutę siunčiančių aromatų, turėtumėte su jais susipažinti iš arčiau – tokie kvapai atskleis Jūsų asmenybę ir padės išsiskirti iš minios. 

Remiamas turinys