„Niekieno vaikai“ ieško savanorių Šiauliuose

Niekieno vaikai ieško savanorių
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Sirgti niekada nėra lengva, tačiau sirgti ir ligoninėje būti visiškai vienam – ypač sunku. Kasmet daugiau nei 350 vaikų Lietuvos ligoninėse būna vieni, o jais rūpinasi iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai. Šiuo metu ieškomas jų komandos pastiprinimas Šiaulių mieste.

Ligoninėse vieni būna ir vos kelių dienų kūdikiai, ir vyresni vaikai, o kiekvieno jų istorija – vis kitokia. Savo budėjimą prie 6-metės Samantos (vardas pakeistas) šiandien prisimena savanorė Reda:

Pamaitinti mergaitę kartais užtrukdavo ir valandą, jos maistas spėdavo atšalti, tačiau nepasiduodavome, pašildydavome jį ir mėgindavome toliau.“

Samanta į ligoninę pateko dėl aukštos temperatūros ir stipraus kosulio, negana to, mergaitės kūnelį kankina traukuliai. Būtent dėl to savanoriams buvo itin sunku ją pamaitinti ir užtikrinti, kad ji gautų pakankamą kiekį maisto:

Pasisodindavau ją į vežimą, prisegdavau dirželį, šalia būtinai pasiruošdavau drėgnų servetėlių, nes maisto atsirasdavo visur, net plaukuose, kadangi dėl traukulių ji vis purtydavo galvą. Jei maitindavau ją su buteliuku, mergaitė dantukais jį kramtė, todėl rinkdavausi švirkštą – taip jai būdavo paprasčiau. Jos maitinimas tikrai buvo didelis iššūkis.“

Reda dalinasi, kad budėjimai prie Samantos įsiminė dar ir dėl to, kad jos buvo atradusios ir keletą labai smagių veiklų. Mergaitei ypač patiko, kai savanorė linksmino ją įvairiomis veido mimikomis, jai dainavo ar ant pirštų galų buvo užsidėjusi įvairių gyvūnėlių figūrėles.

Kai Samanta pradėjo šypsotis, tai buvo didelė pergalė. Kitos savanorės irgi dalinosi, kad mergaitė vis dažniau šypsosi, tai mums visoms suteikė daug džiaugsmo“, – šypsosi Reda.

Reikalingi nauji savanoriai

Šiuo metu Šiauliuose renkama nauja savanorių grupė tam, kad tokie vaikai kaip Samanta ligoninės palatose neliktų vieni. Nauji metai – puiki galimybė pradėti naują veiklą ir savo kasdienybę pripildyti prasminga veikla, todėl iniciatyva kviečia registruotis į informacinius renginius bei taip žengti pirmąjį žingsnį link savanorystės iniciatyvoje.

Informaciniai renginiai vyks sausio 22, 24 ir 30 bei vasario 1 dienomis nuotoliniu būdu, o jų metu iniciatyvos attsovės daugiau papasakos apie savanorystę, budėjimų patirtis bei atsakys į visus rūpimus klausimus. Registracija vyksta čia.