Nevyriausybinių bendruomenių veiklai – naujos patalpos

Joniškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Joniškio rajono savivaldybės inf.

Ketvirtadienį iškilmingai duris pravėrė nevyriausybines organizacijas bursiantys bendruomenių namai (Upytės g.1).

Atidarymo renginyje dalyvavo Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kun. Rimantas Žaromskis, Joniškio rajono savivaldybės vadovai, Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos dekanas kunigas Remigijus Jurevičius, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Renginio metu Joniškio nevyriausybinių organizacijų atstovai ir svečiai pasidžiaugė, kad naujoje erdvėje joniškiečiai galės burtis, bendrauti ir įgyvendinti bendras idėjas.

Muzikiniais kūriniais renginio dalyvius džiugino Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos bendruomenės nariai.

Joniškio rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Prekybos, administracinės ir sandėliavimo paskirties pastatų Upytės g. 1, Joniškio m., paskirties keitimo į kitos paskirties, jų sujungimo ir pritaikymo bendruomenių veiklai“ , kuris suskirstytas į keturis etapus.

Šiuo metu jau įgyvendinti I ir III projekto etapai – suremontuotas pastato fasadas, atnaujintas stogas, nutiesti vandentiekio, buitinių nuotekų ir elektros tinklai. Sutvarkytos vidaus patalpos, įrengti sanitariniai mazgai, priešgaisrinė sistema ir apsauginė signalizacijos sistema. Nugriauti laikini statiniai. Išsaugotas esamas autentiškas XX a. pradžios statybos tūris ir dvišlaičio stogo forma. Autentiški keraminių plytų mūro dūmtraukiai. įrengtos patalpos visuomeninių, bendruomeninių ir kitų organizacijų veikloms

Ateityje bus įgyvendintas antrasis ir ketvirtasis projekto etapas. Buvusiose „Carito“ patalpose planuojama įrengti kabinetus ir pasitarimų salę, sanitarinius mazgus (pritaikytus neįgaliesiems), suremontuoti likusį pastato fasadą, pakeisti esamus neautentiškus langus į naujus medinius ir pakeisti likusią seną stogo dangą. Taip pat planuojamai vidinio kiemelio tvarkymo darbai pritaikant žmonės su negalia.