Nevyriausybininkams pranešant apie migranto mirtį pasienyje, teisėsauga to nepatvirtina

Lietuva
BNS / Fotobanko nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Nevyriausybininkams paskelbus, kad rugpjūtį Lietuvos pasienyje mirė neteisėtas migrantas, teisėsauga aiškinasi rugpjūtį negyvo rasto šrilankiečio mirties aplinkybes.

Apirusį vyro kūną rugpjūtį Buivydžių seniūnijoje, vandenyje, netoli sienos su Baltarusija aptiko gamtos stebėtojas su žiūronais ir apie tai pranešė policijai. 

Nevyriausybinė organizacija „Sienos grupė“ trečiadienio vakarą feisbuke paskelbė, kad tai gali būti pirmoji neteisėto migranto mirtis Lietuvos teritorijoje.

„Tai, ko bijojome, tapo tiesa, – tai bus pirmas patvirtintas migruojančio asmens, mirusio Lietuvos teritorijoje, atvejis. Mintyse esame su jo šeima“, – pranešė organizacija.

Generalinė prokuratūra BNS patvirtino, kad buvo rastas negyvas Šri Lankos pilietis.

„Ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti yra tęsiamas. Tyrimo metu buvo nustatyta Neries upėje rasto mirusio asmens tapatybė: tai 32 metų Šri Lankos pilietis, kurio paskutinė gyvenamoji vieta buvo nustatyta Jungtinėje Karalystėje. Tyrimo duomenimis, asmens mirtis nebuvo smurtinė“, – BNS informavo prokuratūra. 

Siekiant nepakenkti atliekamam ikiteisminiam tyrimui, detalesnė informacija šiuo metu neteikiama. 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis BNS informavo, jog apie šį atvejį tarnyba nebuvo oficialiai informuota, o pagal kompetenciją tokius įvykius tiria policija. 

G. Mišučio teigimu, vyras aptiktas vietovėje, kuri nuo sienos su Baltarusija yra nutolusi kelis kilometrus ir šioje vietoje atiteka Neris. 

„Kūnas rastas Lietuvos teritorijoje, tačiau kol kas negalime daryti jokių išvadų, nes reikia įvertinti, kad yra ir upės tėkmė“, – teigė G. Mišutis. 

Anot jo, vasarą šioje vietoje Neris vietomis tampa sekli ir ją galima perbristi. Bandymų kirsti sieną šioje vietoje nebuvo fiksuojama. 

Kaip BNS informavo Vidaus reikalų ministerija, ikiteisminį tyrimą dėl šio įvykio vykdo teisėsaugos institucijos, prokurorai su policija, tad kol kas jokių oficialių duomenų ar informacijos ministerija neturi.