Neveronių gimnazija atšventė 30-metį

img_5168
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Šeštadienio vakarą Neveronyse praūžė ypatinga šventė – garbingas gimnazijos 30-mečio jubiliejus. Prisiminimų kupiname renginyje netrūko skambių dainų, šokių, linksmų ir jautrių, per dešimtmečius gyvavimo metų sukauptų istorijų, kuriomis dalijosi buvę mokyklos direktoriai, dabartinė vadovė, šią mokyklą baigę mokiniai.

„Šiandien Jūsų bendruomenėje didelė šventė. Praėjote didelį pokyčių kelią. Jūsų gebėjimas keistis ir keisti, ieškoti ir surasti, atlikti dideli darbai ir visos bendruomenės atviros širdys sukūrė Jus tokius, kokie šiandien esate. O esate nuoširdi ir labai darbšti bendruomenė, gebanti pritraukti jaunimą, jų šeimas, gebanti išmokyti ne tik svarbiausių dalykų, bet ir diegti svarbiąsias žmogiškąsias vertybes. Linkime jums sėkmės, veržlumo, daugiau ambicijų, projektų, kuriuos pavyktų įgyvendinti ir gražaus susitelkimo“, – šventės proga gimnazijos bendruomenę sveikino Kauno rajono vicemerė Raminta Popovienė.

Vicemerė kartu su Administracijos direktoriumi Šarūnu Šukevičiumi perdavė mero Valerijaus Makūno padėkas už nuoširdų darbą gimnazijos direktorei Danguolei Marmienei ir kitiems pasižymėjusiems mokytojams bei darbuotojams.

Su gimtadieniu gimnaziją pasveikino ir Seimo narė Orinta Leiputė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas ir buvęs šios gimnazijos direktorius Jonas Petkevičius, Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė, Palemono parapijos klebonas Renaldas Šumbrauskis, bendradarbiaujančių institucijų vadovai, socialiniai partneriai, buvę gimnazijos abiturientai.

Šiuo metu Neveronių gimnazijoje mokosi per 400 mokinių ir dirba 50 mokytojų.

Gimnazija – gamtosauginė mokykla ir jau gavo penkioliktą Žaliąją vėliavą, surengė apie devyniolika įvairių projektų gamtosaugos, ekologijos, sveikos gyvensenos, patirtinio mokymo(si) temomis, mokiniai skaitė pranešimus ne vienoje rajono mokykloje. Gimnazijai suteiktas Saugios kompetentingos „STEM School Label“ ženklas. Daug pamokų vyksta netradicinėse erdvėse: mokiniai aktyvūs įvairių muziejų lankytojai, dalyvauja edukaciniuose užsiėmimuose, o vyresnieji praktinius darbus atlieka VDU, KTU ir Kauno kolegijos laboratorijose. Populiarios gimnazijoje atviros integruotos pamokos.

Bendruomenė didžiuojasi vykdomais Erasmus+ mainų projektais. Pernai ne tik gimnazijos mokytojai ir mokiniai vyko tobulinti savo žinių ir pasisemti patirties į įvairias pasaulio šalis, bet ir neveroniškiai sulaukė svečių iš Lenkijos, Portugalijos, Turkijos ir Italijos.

Daugiau kaip du dešimtmečius gimnazijoje veikia tautinių šokių kolektyvas „Upė“, kuriam nuo pat susikūrimo pradžios vadovauja šokių mokytoja V. Skiparienė. Šiam kolektyvui 2012 m. suteiktas II kategorijos meno kolektyvo vardas.