Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Kai per patį vidurvasarį gamta gana šykščiai dalina šilumą, Šiaulių apskrities policijos Migracijos skyriaus viršininkė Lolita Šalkauskienė savo kolegas nusprendė sušildyti savo akvarelės darbų paroda „Nutylėtos pasakos“.
Liepos 4 d. Šiaulių AVPK fojė buvo atidaryta vasariška, šilta ir žaisminga, per vienerius kūrybinius metus subrandinta jos paroda.
Taip jau susiklostė, kad vaikystės svajonę mokytis dailės moteris realizavo tik po keleto savo gyvenimo dešimtmečių. Ekonomikos studijas Vilniaus universitete baigusią Lolitą gyvenimo peripetijos atvedė į Šiaulių apskrities policijos Migracijos skyrių, kuriame ji darbuojasi jau 25-erius metus.
Policijos pareigūnės uniformą vilkinti moteris po įtemptos darbo dienos, norėdama atsipalaiduoti iš įstatymais bei įvairiausiais potvarkiais reglamentuoto valdininkės pasaulio, persikelia į spalvų ir fantazijos kupiną dailės pasaulį. Troškimą piešti, tapyti ir kurti kitus meno darbus ji sakosi, ko gero, paveldėjusi iš savo senelio, kuris piešdavo spalvingas kino filmų afišas. Pareigūnė prisimena, kad ir jos mama vaikystėje jai piešdavo labai gražius paveikslėlius. Spalvoti pieštukai tapo ir Lolitos silpnybe. Po vaikų darželyje praleistos dienos, vos tik peržengusi namų slenkstį, mažylė stverdavo ant spintos laikomą spalvotų pieštukų rinkinį, palinkdavo ties piešimo popieriaus lapu ir ...laikas išslysdavo iš jos gyvenimo.
Lygiai kaip ir dabar. Mėgstamiausia vieta vakarais – studija paverstas namų kambarys, kuriame laikas sustoja ir Lolita tampa spalvų bei fantazijos karaliene. Šio pasaulio slenkstį ji peržengė prieš devynetą metų, atsitiktinai išvydusi dizaino studijos „Menoja“ kvietimą į savo užsiėmimus. Nuėjo. Ir užsikabino. Ne tik pati paniro į įvairiausių meno dirbinių kūrimą, bet nutarė savo patirtimi pasidalyti ir su savo kolegėmis. Išbandyti save kūryboje ji pakvietė visą savo kolektyvą – Migracijos skyriaus moteris. Kūrybos bacila ji netruko užkrėsti savo bendradarbes. Po darbo dienos jos pasilikdavo Šiaulių AVPK patalpose ir iš savo viršininkės mokėsi įvairių dailės paslapčių, taip relaksuodamosi ir savo savo sielą atgaivindamos rankdarbiais. Kūryba tapo moterų poilsiu.
Nė viena jų niekada nieko bendro su menu nebuvo turėjusi. Todėl pradėjo nuo to, kam nereikėjo akademinės dailės pradmenų. Ir jau 2012-ųjų metų pabaigoje jos pakvietė Šiaulių apskrities policijos kolektyvą pasigrožėti jų sukurtais dekupažo dirbiniais.
- Tai - įrodymas, kad, net neturėdamas meninio išsilavinimo, žmogus turi potencialą ir gali kurti, - atidarydama šią parodą sakė L. Šalkauskienė, džiaugdamasi savo pavaldinių kūryba.
Po to sekė velykinių margučių paroda, kurios dalis eksponatų buvo padovanota Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojams.
2013 metais grožio kūrėjos išbandė šilko tapybą ir prieš Kalėdas savo kolegas pribloškė labai brandžia šilko darbų paroda „Tik šilkas...“. Dar kitais metais Migracijos skyriaus moterys bendradarbius pakvietė į koliažo parodą „Popierinės fantazijos“.
Šiemet jos vėl metė iššūkį sau, kūryboje derindamos įvairią techniką. Naudodamos popierių, modeliną, įvairius smulkius daiktus, augalus, dažus, spaudus, klijus darbuotojos sukūrė 40 paveikslų, kuriuos sujungė tema „Dideli mažmožiai“. Parodos moto - maži dalykai išjudina žmogaus vidų ir leidžia kalbėti fantazijai, spalvoms, kai maži dalykai neleidžia paskęsti rutinoje, neleidžia tik dreifuoti gyvenime, o skatina plaukti pirmyn ir džiaugtis mažmožiais, iš kurių susideda visas gyvenimas. Ši paroda buvo eksponuota ne tik policijos komisariate, bet ir Rėkyvos bendruomenės namuose.
Praėjusių metų rudenį Lolita Šalkauskienė, trokšdama tobulėti, ryžosi grįžti prie vaikystės svajonės - dailės mokytis specializuotoje mokykloje, ir su keliomis bendramintėmis pravėrė Dailės mokyklos duris. Surado moteris suprantančią ir palaikančią pedagogę, kuri sutiko vakarais, po darbo, jas supažindinti su akvarelės liejimo abėcėle. Per metus nulieti akvarelės darbai ir sudėti į liepos 4-ąją atidarytą Lolitos Šalkauskienės kūrybos parodą „Nutylėtos pasakos“.