REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Akmenės visuomenės sveikatos biuras2020 m. Sausio 30 d. 11:48

Netaisyklinga vaikų laikysena – ar tai rimta problema?

Šiauliai

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


115848

Daugeliui žmonių žodis „laikysena“ susijęs su tėvų ir senelių pastabomis „stovėk tiesiai, nesikūprink“. Tuo metu laikysena atrodo tokia nereikšminga, ir tik kai patys šiuos žodžius tariame savo vaikams susimąstome apie laikysenos reikšmę. Laikysena turi didelę reikšmę ne tik vaiko išvaizdai, bet ir sveikatai. Vaikų sveikatos profilaktinių patikrinimų duomenys rodo, kad kasmet nustatoma vis daugiau vaikų laikysenos sutrikimų. Pastaruoju metu netaisyklinga vaikų laikysena, stuburo iškrypimai, nugaros skausmai ar plokščiapėdystė yra itin opi problema. Ir visa tai tik dėl to, kad vaikai pernelyg mažai sportuoja, juda. Plaukimas ir važinėjimas dviračiu – dvi veiklos, kurias turėtų praktikuoti kiekvienas vaikas.

71238512-2407781746004275-6341551394733948928-n.jpg

Norint išvengti vaiko pilnapėdystės, tėveliai savo atžalas turėtų skatinti stiprinti blauzdų raumenis, o tai padėtų padaryti dažnesnis važinėjimas dviračiu. Dėl silpnų nugaros raumenų vaikams dažniausiai ir atsiranda stuburo problemų ar išsivysto netaisyklinga laikysena. Tėvams į savo vaikų laikyseną dėmesį atkreipti patariama tuomet, kai jie pradeda intensyviai augti 4 – 8 vaiko amžiaus metais. Šiuo laikotarpiu vaiko augimas yra intensyviausias, formuojasi ir jo stuburas, todėl labai svarbu laiku pastebėti, ar neatsiranda stuburo problemų. Žinoma, pastebėję bet kokius savo vaiko laikysenos pokyčius, tėvai turi kreiptis į gydytojus ir pasikonsultuoti.

Ne visada reikia atsižvelgti vien tik į amžių, kadangi netaisyklinga laikysena tiesiogiai susijusi su susilpnėjusiu raumenynu, pagrindinis būdas koreguoti netaisyklingą laikyseną arba jos išvengti yra fiziniai pratimai – koreguojamoji kineziterapija. Jos tikslas – sustiprinti raumenis, stabilizuoti stuburo iškrypimą, koreguoti deformaciją, gerinti krūtinės ląstos funkcines galimybes, ugdyti taisyklingą laikyseną, sustiprinti visą organizmą ir pagerinti visų organų bei sistemų veiklą. Masažuojant nugaros raumenis, suaktyvinama raumenyno fiziologinė veikla, pagerinama medžiagų apykaita. Masažo metu įsitempę raumenys yra atpalaiduojami, o susilpnėję – stiprinami.

81537081-552029375351743-6627014742500179968-n.jpg

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas ,,Akmenės rajono savivaldybės gyventojų sveikatos saugojimas ir stiprinimas, ligų prevencija", finansuojamą ESF lėšomis, organizuoja mokyklinio amžiaus vaikams kineziterapinius užsiėmimus, skirtus viso kūno raumenyno stiprinimui, netaisyklingai laikysenai, plokščiapėdystei.

Reguliarūs 3 mėnesių užsiėmimai vyko Naujosios Akmenės ,,Buratinas“ bei ,,Atžalynas“ lopšeliuose darželiuose, šiuo metu vykdomi l/d ,,Žvaigždutės“ mažiesiems ugdytiniams.

Dėkojame dalyviams ir jų tėveliams. Vaikai – tai gyvenimo gėlės, kurios auga taip, kaip jas prižiūri!

Remiamas turinys

esfivp-i-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA