Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė, ambasadorė Jelena Masiukė su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene ir jos pavaduotoja Irena Vasiliauskiene.
Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt
Pirmąja projekto „Globalios Širvintos“ ambasadore tapo Jelena Masiukė - aktyvi, komunikabili, visuomeniška moteris, puoselėjanti lietuviškas tradicijas užsienyje ir kupina naujų idėjų. Jelena, atvykusi į gimtąjį kraštą šventiniam laikotarpiui, lankėsi Širvintų rajono savivaldybėje, taip pat dalyvavo šventiniame susitikime, kurį organizavo „City Alumni Širvintos“ ir „Globalios Širvintos“. Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, pasveikinusi pirmąją „Globalų Širvintų“ ambasadorę sveikino ir džiaugėsi, kad net ir tolimose šalyse gyvenantys širvintiškiai nepamiršta savo krašto ir yra pasirengę ne tik prisidėti prie projekto iniciatyvų kūrimo bei įgyvendinimo, bet ir burti užsienyje gyvenančius kraštiečius bendrai veiklai.
Susitikimo su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene ir jos pavaduotoja Irena Vasiliauskiene metu pirmoji „Globalių Širvintų“ ambasadorė Jelena Masiukė kalbėjo apie tai, kad Lidso, kur ji gyvena, apylinkėse yra apie 3000 lietuvių, tarp kurių - ir daug širvintiškių. Daugelis iš jų domisi, kas vyksta gimtajame krašte, todėl labai svarbu bendrauti ir bendradarbiauti. J. Masiukė išsakė viltį, kad Anglijoje gyvenantiems tautiečiams, ypač mažiesiems lietuviams, būtų įdomu ir prasminga surengti susitikimą, liaudiškos muzikos vakaronę, ir pakvietė atvykti į Lidso lietuvių bendruomenę.
Primename, kad projektas „Globalios Širvintos“ startavo 2018 m. kovo 2 d. Tai dalis Lietuvos Savivaldybių asociacijos projekto „Globali Lietuva“, globojamo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, šiemet įvertinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės konkurso „Kryptis Lietuva“ apdovanojimu.
Projektu siekiama simboliškai plėsti Lietuvos regionų ribas, integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo krašto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. Per šiuos metus įgyvendinant projektą, jau nuveikta nemažai - sukurta interneto svetainė https://globalios.sirvintos.lt, aktyvi socialinio tinklo Facebook grupė, vykdomos įvairios akcijos, buriamas City Alumni klubas. O 2019 m. liepos 19 d., Širvintų miesto šventės išvakarėse, vyks specialus renginys, skirtas išvykusiems gyventi ir dirbti svetur.
Na, o „Širvintų kraštas“ paprašė Jeleną Masiukę atsakyti į keletą klausimų.
- Trumpai prisistatykite ir papasakokite apie save. Ką šiuo metu veikiate, kur gyvenate? Koks ryšys Jus sieja su šiuo kraštu?
- Gyvenu Jungtinėje Karalystėje, Lidso mieste, esu emigravusi iš Lietuvos jau beveik 10 metų. Dirbu specialiste išmanaus internetinio ryšio filtrų kompanijoje. Nuo 2013 m. esu Jungtinės Karalystės Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė. Įkūrėme lituanistinę mokyklėlę, kurioje mokome vaikus lietuvių kalbos, supažindiname su Lietuvos krašto istorija, kultūra bei papročiais, puoselėjame lietuviškas tradicijas. Neseniai pradėjome vesti lietuvių kalbos pamokas ir suaugusiems. Taip pat dalyvauju moterų ansamblio „Svaja“ veikloje, savanoriškai prisidedu prie komandos, kuri organizuoja lietuvių atlikėjų koncertus Lidso mieste. Su Širvintų kraštu mane sieja artimas ryšys, nes mokiausi ir augau Širvintose iki 1996 m. Vėliau persikrausčiau gyventi į Musninkų sen., Vileikiškių k., kur įkūriau Vileikiškių kaimo bendruomenę ir dirbau Širvintų kultūros centro Vileikiškių filialo vedėja.
- Ar planuojate grįžti į Lietuvą?
- Tiek metų emigravusi iš Lietuvos, aš visada su ilgesiu galvoju apie grįžimą į Širvintas. Mano sūnus Arnoldas jau seniai grįžo į Lietuvą, čia gyvena ir dirba, o dukra Simona, gyvenanti Islandijoje, taip pat planuoja grįžti. Todėl ir aš neatmetu tokios galimybės.
- Kaip sužinojote apie projektą „Globalios Širvintos“ ir kodėl nusprendėte prisijungti prie iniciatyvos?
- Apie projektą „Globalios Širvintos“ sužinojau vykdydama Lidso lietuvių bendruomenės veiklą (ši bendruomenė yra Pasaulio lietuvių bendruomenės bei projekto „Globali Lietuva“ dalis). Užsiregistravusi kaip Globali širvintiškė, pradėjau bendrauti su projekto „Globalios Širvintos“ administratore Agne Lazarevičiūte. Prisijungti prie projekto paskatino noras kuo daugiau sužinoti apie savo kraštą, siekis kurti glaudesnius ryšius su Širvintomis ir čia gyvenančiais artimaisiais bei draugais, naujos idėjos.
- Kas paskatino Jus tapti „Globalių Širvintų“ ambasadore? Juk darbas savanoriškas?
- Esu savanorė daugiau kaip 20 metų. Man labai patinka kultūrinė veikla, esu aktyvi ir neabejinga savo kraštui. Tapti „Globalių Širvintų“ ambasadore paskatino noras įgyvendinti naujas idėjas ir projektus, reprezentuoti savo kraštą užsienyje, turėti ryšį su Lietuva ir savo kraštiečiais, palaikyti su jais kontaktą.
- Kokie Jūsų lūkesčiai einant šias pareigas?
- Pirmiausia - suaktyvinti Anglijoje gyvenančius širvintiškius, įtraukti juos į įvairias veiklas, bendrauti, kartu kurti. Taip pat jiems padėti aktualiais klausimais, jei to prireiktų. Organizuoti kasmetinius susitikimus tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje.
- Ko palinkėtumėte kitiems globaliems širvintiškiams ir būsimiems ambasadoriams?
- Nebūkite abejingi savo kraštui, prisiminkite, iš kur esate kilę, čia likusias savo šeimas, draugus, klasiokus. Būkite vieningi, nes palaikant ryšį su šiuo kraštu ir čia gyvenančiais širvintiškiais gali vykti pokyčiai, įgyvendinami darbai, o seniai sugalvotos idėjos gali būti išpildytos. Atvykite ir aplankykite savo kraštą, susitikite su artimaisiais, įsitraukite į veiklas atostogų metu. Čia užsiėmimų ras kiekvienas - nuo mažiausio iki didžiausio.