PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Gruodžio 13 d. 20:29

Nešatės telefoną į tualetą? Tai gali pakenkti jūsų sveikatai

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


253201

Daugelis eidami į tualetą kartu nešasi mobilųjį telefoną, tačiau ne visi žino, kad tai gali pakenkti sveikatai. Pasekmės gali būti ne pačios maloniausios ir užkrauti papildomų rūpesčių. Kodėl reikėtų atsisakyti įpročio naudotis mobiliuoju sėdint ant klozeto?

Tobulėjant technologijoms, nėra naujiena tualete naudotis telefonu ir žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti žaidimus ar skaityti naujienas.

„NordVPN“ atliktas tyrimas rodo, kad 65 procentai iš 9 800 apklaustų suaugusiųjų teigė, kad eidami į tualetą pasiima mobilųjį telefoną.

Visose apklaustose šalyse telefoną į tualetą daugiausiai ima 26–41 metų atstovai, antroje vietoje 18–25 metų apklaustieji.

Beveik 80 procentų apklausos dalyvių nurodė, kad telefonas tualete jiems neleidžia nuobodžiauti ir padeda turėti veiklos.

Visgi, turintiems tokį pomėgį reikėtų įvertinti sveikatos problemų rizikos galimybę – ilgas sėdėjimas ant klozeto su telefonu rankose gali pakenkti.

Virškinimo sistemos specialistė gastroenterologė Roshini Raj pakomentavo, kiek laiko reikėtų praleisti tualete.

„Paprastai neturėtumėte tam skirti daugiau nei 10 minučių“, – nurodė specialistė.

Pasak jos, jei sėdint ilgiau padidinamas hemorojaus rizika, o kartais net pabrinksta išangės srityje esančios venos.

„Dėl sėdimos padėties kūno gravitacijos taškas pakimba ore, o tai sukelia spaudimą venoms. Tad jei tualete dar naudojatės mobiliuoju ir prailginate sėdėjimo laiką, venoms tenka didelė apkrova“, – dėmesį atkreipia gastroenterologė.