Neringos savivaldybėje lankėsi Policijos generalinis komisaras: aptartas pėsčiųjų saugumo didinimas, pirmenybinės eilės užtikrinimas

img_20230831_122903
Neringa
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybės inf.

Juodkrantėje planuojama įkurti Neringos policijos komisariato atraminį punktą. Svarstoma, kad jis galėtų būti įkurtas viloje „Monbijou“, kur jau yra teikiamos įvairios viešosios paslaugos.

Šio punkto atsiradimo galimybės aptartos susitikime su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla, kuris Neringos savivaldybėje lankėsi Savivaldybės mero Dariaus Jasaičio kvietimu.

Neringos policijos komisariato Juodkrantės atraminiame punkte būtų vykdoma gyventojų konsultacija. Nurodytomis valandomis čia juodkrantiškių lauktų policijos pareigūnas, kuris atsakytų į rūpimus klausimus. Dėl konsultacijų juodkrantiškiams dabar tenka vykti į Nidą.

Viloje „Monbijou“ jau veikia Juodkrantės medicinos punktas, bendruomenės poreikiams tarnauja cokoliniame aukšte esančios patalpos.

Susitikimo metu aptartas ir pėsčiųjų saugumo didinimas, šiems kertant krašto kelią Smiltynė-Nida ties sankryžomis į Preilą ir Pervalką. Neringos savivaldybė planuoja šias sankryžas apšviesti – vyksta tai numatančių projektų derinimo procedūros su Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioniniu padaliniu. Kol kas miškininkai projekto nederina, nes elektros kabelio apsaugos zona patenka į miško žemę, tad ieškoma kitų sprendimų. Į Lietuvos automobilių kelių direkciją ne kartą kreiptasi dėl perėjos ties Preila įrengimo, tačiau visi gauti atsakymai – neigiami, argumentuojant, kad pakanka esamų saugumo priemonių.

Diskutuojant su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla nutarta prie šio klausimo sugrįžti ir inicijuoti daugiau pėsčiųjų saugumą minėtose sankryžose didinančių priemonių.  

Paliesta ir dar viena neringiškiams aktuali tema – pirmenybinės eilės patenkant į keltą užtikrinimas. Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis pastebėjo, kad šiais metais situacija buvo kur kas geresnė ir už tai turime būti dėkingi policijos pareigūnams, visgi problema išlieka: „Šią vasarą stebėjome situacijas, kai patekti į neringiškiams skirtas pirmenybines eiles buvo fiziškai neįmanoma. Tai stabdo Neringos kurortinį gyvenimą, sklandų paslaugų teikimą. Labai prašome prisidėti užtikrinant, kad neringiškiai galėtų netrukdomai naudotis jiems suteiktomis teisėmis“.

Meras atkreipė dėmesį ir į tai, kad pirmenybinės eilės svarba dar didesnę reikšmę įgijo įgyvendinus Greitosios medicinos pagalbos pertvarką, nes gyventojams prireikus pagalbos vis dažniau išgirstamas atsakymas, kad iki Klaipėdos gydymo įstaigos turi nuvykti ar nugabenti ligonį patys – gauti pagalbą operatyviai tampa neįmanoma, kuomet pirmenybės atšakos yra fiziškai nepasiekiamos.

Susitikimo metu taip pat aptartas Neringos vasaros sezonas, Neringos policijos komisariato veikla.