Neringos savivaldybėje dislokuotas naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys

Neringa
Vyr. jūr. Simonos Jurgaitytės / vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Penktadienį Nidos jūros stebėjimo poste dislokuotas Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Apsaugos kuopos 3-asis pėstininkų (fuzilierių) būrys, praneša Lietuvos kariuomenė.

Naujas dalinys atsakingas uosto ir priekrantės apsaugą bei gynybą Klaipėdos jūrų uoste, Kuršių mariose ir Lietuvos teritorinės jūros priekrantės zonoje. Jis turi užtikrinti tinkamą uosto funkcionalumą nacionalinėms ir NATO reikmėms.
 
Būrys, kartu su Povandeninių veiksmų komanda sudaro nuo pernai rugpjūčio veikiančią Uosto ir priekrantės gynybos tarnybą.
 
Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūros stebėjimo postas Nidoje dislokuotas nuo 1993 metų, kuomet jis buvo perimtas iš Rusijos karinio laivyno. Iš šio posto Karinių jūrų pajėgų kariai stebi Lietuvos teritorinę jūrą, išskirtinę ekonominę zoną, Kuršių mariose demarkuotą valstybinę sieną su Rusija.
 
Dislokavimo proga Nidoje atidarytos dvi Karinių jūrų pajėgų nuotraukų parodos bei dalinio ginkluotės, nardymo ir išminavimo įrangos paroda, vyko Karinių jūrų pajėgų koncertas. Taip pat organizuota pasiplaukiojimo pramoga su greitaeigėmis valtimis po Kuršių marias šalia Nidos.