Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių bandžiusiam papirkti Panevėžio verslininkui teks sumokėti 20 tūkst. eurų baudą

BNS nuotr. 397
Neringa
BNS nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pripažino kaltu Panevėžio verslininką, siekusį papirkti Neringos merą, ir skyrė jam 20 tūkst. eurų baudą.

Kaip praneša prokuratūra, teismo nuteistas 47-erių metų verslininkas, siekdamas, kad tarp teismo sprendimu nekilnojamojo turto objekto, kuris priklausė UAB „Neringos vanduo“, aukciono laimėtoju pripažinto dalyvio ir šį sprendimą apeliacinės instancijos teisme ginčijančių aukciono organizatoriaus UAB „Neringos vanduo“, Neringos savivaldybės administracijos ir nelaimėjusio aukciono dalyvio būtų sudaryta taikos sutartis, 2021 metų spalį pasiūlė Neringos savivaldybės merui ne mažesnį kaip 10 tūkst. eurų kyšį.
 
Pastarajam neišreiškus sutikimo priimti siūlomą kyšį, verslininkas, siekdamas minėtos taikos sutarties pasirašymo, 2021 metų lapkričio pabaigoje 10 tūkst. eurų kyšį davė su teisėsaugos institucijomis bendradarbiavusiam bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui. Apie galimai neteisėtus verslininko iš Panevėžio veiksmus STT pareigūnams pranešė Neringos meras.
 
Teismui išnagrinėjus bylą, verslininkas dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų pripažintas kaltu. Jam skirta 20 tūkst. eurų bauda. Iš jo valstybės nuosavybėn konfiskuotas kyšio dalykas – 10 tūkst. eurų, kuriuos nuteistasis buvo palikęs bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui dėžutėje su šampano buteliu.