PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Lapkričio 15 d. 14:41

Neringoje įkurdinta Gintaro šventyklėlė

Neringa

Vytauto Petriko nuotraukos

Etaplius.ltŠaltinis: Neringos savivaldybės inf.


251346

Neringoje atidengta vėjo ir jachtų stiebų muzikos įkvėpta meninė instaliacija „Gintaro šventyklėlė“, kurios autorius – Mantas Maziliauskas. Greta Mizgirių gintaro muziejaus įkurta instaliacija – Virginijos ir Kazimiero Mizgirių dovana Neringai.

Kaip skulptūros pristatymo visuomenei metu pasakojo Virginija Mizgirienė, Gintaro muziejuje yra įrengta gintaro šventovė ir jame skamba odė gintarui. Galvojant apie pastato išorę buvo ieškoma sprendimų, kurie būtų jaukūs ir organiškai įsilietų į šį kraštą.

„Mes visi žinome, kaip veikia šį mūsų kraštą visos gamtos stichijos, mums tik reikėjo tai pajusti kitu kampu ir lygiai prieš metus Nidoje mes susipažinom su architektu Mantu Maziliausku. Tą dieną pūtė labai stiprus vėjas ir Nidoje skambėjo jachtų stiebai“, – instaliacijos atsiradimo aplinkybes pasakojo V. Mizgirienė: „Buvo fantastinis jausmas, tik prie šio jausmo dar labai norėjosi šviesos kibirkšties, kad ji padėtų žmogaus sielai rudenį, žiemą, tokiu laikotarpiu kaip šiandien, štai ir turime erdvinę, šviečiančią skulptūrą“.

Pačiame Nidos centre atsiradusios erdvinės vertikalios skulptūros „Gintaro šventyklėlė“ aukštis – 8 m., skersmuo – 2.7-3,5 m. Konstrukcijai panaudotas nerūdijančio plieno karkasas, stygos ir furnitūra; medinė dalis – braziliškas ąžuolas; pamatinė ir pagrindų dalis – baltas betonas.

Kaip supažindino instaliacijos autorius Mantas Maziliauskas, sukurta erdvinė vertikali skulptūra, tarsi karūna – „Gintaro šventyklėlė“ ir ją palydinti horizontali meninė kompozicija „Aušra“ pakviečia į kitokį erdvės išgyvenimą.

„Tai galimi gintaro pradžios, atminties namai. Ten nėra jokio objekto viduryje, bet yra erdvė, yra oras, yra medis aplinkui, yra stygos, aukštis ir jie gali mus pakviesti naujam išgyvenimui, pačio gintaro kaip mums lietuviams, prūsams, baltams, švento reikšmės išgyvenimui‘, – teigė M. Maziliauskas

Aplink visą gintaro muziejaus daugiabriaunį sklypelį, kampuose galima išvysti ženklus, tarsi naujuosius krikštus, kviečiančius į muziejų. Prie įėjimo į muziejų nuo šiol taip pat bus galima išvysti vardo tūrinę kompoziciją, tarsi sujungtą iš Nidos pušyno spyglių.

Anot skulptoriaus, turime vieną įspūdingiausių pasaulio muziejų turinio pateikimo prasme ir galvojant apie meninę instaliaciją norėjosi tęsti tai, ką galima išvysti muziejaus viduje ir taip pakviesti į kitokią kultūrą.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo apie 20 žmonių. Meninę instaliaciją galima išvysti greta Mizgirių gintaro muziejaus, adresu Naglių gatvė 27.


Foto galerija:

resize_1200x900_gintaro-sventyklele_m-4919.jpg
resize_1200x900_gintaro-sventyklele_m-4898.jpg
resize_1200x900_gintaro-sventyklele_m-4906.jpg