Neringoje – dar daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių

Neringoje – dar daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių
Neringa
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybės inf.

Elektromobilių įkrovimui skirtų stotelių Neringoje padaugėjo kelis kartus. Siekdama plėtoti elektromobiliams skirtą viešąją infrastruktūrą, Neringos savivaldybė įrengė devynias papildomas elektros įkrovimo stoteles.

Pastaruosius kelis metus stebimas didėjantis į kurortą įvažiuojančių elektromobilių skaičius, tai atspindi ir vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą duomenys. Neringos savivaldybės tarybos sprendimu, vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą lengvata taikoma tik elektra varomoms transporto priemonėms. Prieš ketverius metus – 2018-aisiais lengvata pritaikyta vos 233 kartus, o  2021-aisiais jau – 2127 kartus. Šiais metais į Neringą jau įvažiavo 2500 tik elektra varomų elektromobilių. Į šį skaičių nepatenka Neringos gyventojų elektromobiliai bei iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai.

Didėjant elektromobilių skaičiui, auga ir jiems aptarnauti skirtos infrastruktūros poreikis. Įgyvendinama strateginius dokumentus, Neringos savivaldybė įrengė naujas elektromobilių įkrovimo stoteles (lėtojo įkrovimo). Elektromobilius šiuo metu Neringoje galima pakrauti septyniose vietose, kuriose iš viso galima rasti 12 viešųjų įkrovimo stotelių. Pirmoji vieša elektromobilių įkrovimo stotelė įrengta ir Pervalkoje.

Kaip supažindino Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys, įkrovimo stotelės pirmiausia įrengtos ten, kur buvo palankiausios sąlygos tai padaryti ir kur reikėjo mažiausių investicijų. Įvertintas ir elektromobiliais besinaudojančių judumas. Šiuo metu ruošiamasi antrajam darbų etapui, kurio metu Neringoje bus įrengta dar daugiau viešų elektros įkrovimo stotelių – pirmoji galimybė įkrauti elektromobilį atsiras ir Preiloje.

„Jau esame gavę sąlygas iš ESO dėl naujų įkrovimo stotelių prijungimo prie elektros tinklo. Rengiame projektus elektros tinklų tiesimui ten, kur jų nėra. Kaip jau parodė esama patirtis, svarbu užtikrinti ir patikimą pakankamos galios elektros tiekimą“, – apie darbų eigą pasakoja Administracijos direktorius Egidijus Šakalys.

Numatoma, kad Neringoje per artimiausius kelis metus iš viso turėtų būti įrengta apie 30 viešų įkrovimo stotelių.

Viešos elektromobilių įkrovimo vietos Neringoje:

Juodkrantėje

Automobilių stovėjimo aikštelėje, L. Rėzos g. 56 (prie Juodkrantės bažnyčios pastato);
Automobilių stovėjimo aikštelėje, L. Rėzos g. 1C ;
Automobilių stovėjimo aikštelėje, L. Rėzos g. 1 D (greta centrinės autobusų stotelės).

Pervalkoje

Automobilių stovėjimo aikštelė prie Pervalkos paplūdimio (1 stotelė).

Nidoje

Automobilių stovėjimo aikštelėje, Naglių g. 25;
Automobilių stovėjimo aikštelėje, Taikos g. 39;
Automobilių stovėjimo aikštelė Nidos prieplaukoje;