Neringa kviečia į šventinį miškasodį, skirtą Švyturių metams paminėti

pusaiciu_sodinimas_m-97
Neringa
Vytauto Petriko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybė

Neringa savo gyventojus ir svečius pavasarį jau antrąjį kartą kviečia sutikti prasmingai – dalyvauti šventiniame miškasodyje ir taip prisidėti prie reikšmingų Kuršių nerijos kraštovaizdžio formavimo darbų.

Kovo 23-ąją Juodkrantės girininkijoje, greta Alksnynės gynybinio komplekso, vyksiantis miškasodis skiriamas 2024-iesiems – Švyturių metams Neringoje paminėti.

Šiais metais numatoma pasodinti 7440 vnt. paprastosios pušies sodmenų – tris kartus daugiau nei praėjusių metų kovą vykusios Šimtmečio giraitės sodinimo talkoje. Miško sodinimo (atkūrimo) darbai apims 3,1 ha. Kuršių nerijos teritorijos.

Kaip supažindina Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio darbuotojai, tęsiant Kuršių nerijos miškus sodinusių vokiečių miškininkų papročius, miško kampuose bus pasodintos juodosios pušys. Anot miškininkų, jos buvo sodinamos plotų kampuose kaip natūralūs ženklai – riboženkliai. Juodosios pušys tarsi švyturiai rodys šio miškelio ribas ir plotą. Kiekviena kampe pasodinta pušis simbolizuos Neringos savivaldą, bendruomenę, kultūrą ir miškus (gamtą).

Prisijungti prie miškasodžio ir prasmingais darbais papuošti šventų Velykų laukimą kviečia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis: „Miško sodinimo šventėje laukiame visų – nuo mažiausio iki didžiausio. Sodinti mišką ir stebėti kaip jis auga – didžiausias džiaugsmas, ypač Kuršių nerijoje, saugančioje išskirtines miškininkystės ir kraštovaizdžio formavimo tradicijas“.

Miškasodžio talkininkai raginami pasirūpinti tinkama apranga, darbo pirštinėmis, drėgmei atsparia ir tvirtapade avalyne. Darbui reikalingi įrankiai bus suteikti. Po miško sodinimo akcijos jos dalyvius Juodkrantės bendruomenė vaišins karšta arbata, medžiotojai – žvėrienos sriuba (šurpa), tad su savimi turėkite patiesalą, skirtą atsisėsti ant žemės, savo dubenėlį su šaukštu ir puodelį arbatai.

Šventiniame miškasodyje dalyvaus ir Neringos meno kolektyvai.

Į renginį galima atvykti:

Autobusu iš Smiltynės, išvažiuojant 9.10 val. (iš anksto įspėkite vairuotoją kur vykstate). Išlipus iš autobuso sekite nuorodomis. Po miškasodžio bus galima grįžti maršrutiniu autobusu į Smiltynę – apie  12.52  val. laukite prie plento Nida-Smiltynė (ties renginio vieta).

Savo asmeniniu automobiliu, kurį bus galima palikti privažiavimo kelio prie Alksnynės gynybinio komplekso dešinėje kelio pusėje.

Šventinis miškasodis vyks kovo 23 d., šeštadienį, pradžia – 10 val. Susitikimo vieta ir miškasodžio pradžia: greta priešlėktuvinės artilerijos baterija „Schweinsrücken“, https://maps.app.goo.gl/cfxnCdQTLSmt3A5D8