Neries krantinės parką papuošė skulptoriaus A. Šlapiko „Debesų konteineriai“

20230929-VRA_0782-990x557
Kaunas
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Atnaujintą Neries krantinės parką Kaune papildė dar vienas meninis akcentas – nuo šiol praeivių dėmesį traukia 5–6 metrų aukščio skulptūros, kurias jų autorius skulptorius Algimantas Šlapikas pavadino „Debesų konteineriais“.

Anot menininko, kūrinio vieta Neries krantinės parke pasirinkta neatsitiktinai. Jo teigimu, ši erdvė puikiai tinka atsižvelgiant į eksponato mastelį ir medžiagiškumą. Aukšti ir siauri elementai – „kojos“ – darniai įsilieja į bendrą aplinką. Ties medžių lajomis iškilusi plačioji skulptūros dalis – „konteineris“ – atrodo lyg namelis medyje. 

„Šis darbas liečia ekologijos ir tvarumo temas, simbolizuoja daiktų kaupimą namuose, o tai glaudžiai susiję su vartotojiškumu. Stogai – lyg savotiški „konteineriai“, pakibę virš mūsų galvų. Praeiviai gali apžiūrėti skulptūras ne tik žvelgdami iš šalies, bet ir atsistoję po jomis, nukreipę akis debesų pusėn. Menas mieste įneša daug gyvybės bei unikalumo. Tikiuosi, kad ir ši skulptūra paveiks savaip“, – pranešime spaudai sakė A. Šlapikas.

Menininkas pažymi, kad pavadinimą jo akcentui pasufleravo „Google Cloud“ platforma, o patys namelio langai primena „Window 95“ logotipą.