PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 7 d. 13:36

Nepriklausomybės atkūrimo dieną – nepamirškime iškelti Trispalvės

Vilnius

Sauliaus Žiūros nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


75002

Kovo 11-ąją visi kartu drauge su šauliais, skautais nešime net 400 metrų ilgio Trispalvę. Kuriant šventinę nuotaiką, nepamirškite Lietuvos vėliavos iškelti ir prie savo namų – kas gali būti šventiškiau, gražiau, pilietiškiau, tautiškiau už šventės dieną prie namų plevėsuojančią Lietuvos trispalvę?

Svarbu nepamiršti, kad valstybės vėliava turi būti keliama laikantis Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“. Šiuose norminiuose teisės aktuose yra detaliai reglamentuoti Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo principai, nurodytos jos iškėlimo vietos ir progos, pateiktas valstybės švenčių ir kitų įsimintinų dienų sąrašas.

Vadovaujantis minėtu valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo straipsniais, Kovo 11-ąją Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų. Atkreiptinas dėmesys, kad laikantis nustatytos tvarkos, Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrius primena, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė. Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas – baudą nuo dvylikos iki 16 eurų) ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų (pakartotinai padarytas nusižengimas – baudą nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų).