Nepatikėsite: 9 gudrybės, kaip lengvai atsikratyti pilvo riebalų

Nepatikėsite: 9 gudrybės, kaip lengvai atsikratyti pilvo riebalų
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Ar bėgant metams jūsų liemuo nebeatrodo taip, kaip anksčiau? Ant pilvo susikaupę riebalai nei vienai moteriai neprideda pasitikėjimo savimi. Tačiau keli paprasti gyvenimo būdo pakeitimai gali padėti sumažinti riebalų kiekį ant jūsų pilvuko. Sužinokite, kaip paprastai ištirpinti nepageidaujamus pilvo riebalus!

1. Popiet užkąskite

Jei ryte paprastai triauškinate saują riešutų, pabandykite šį užkandį perkelti į laiką tarp pietų ir vakarienės. Tyrėjai, rašantys publikacijas Amerikos dietologų asociacijos žurnale, nustatė, kad moterys, atlikdamos šį paprastą užkandžiavimo laiko pakeitimą, numetė 57 procentais daugiau svorio nei tos, kurios to nepadarė. Kadangi paprastai tarp pietų ir vakarienės yra didesnis laiko tarpas, tai gali panaikinti alkio kančias ir užkirsti kelią persivalgymui vakare.

2. Vietoj užrašinės naudokite mobiliąją programėlę

Jūs tikriausiai girdėjote, kad fiksuojant, ką valgote, galite dramatiškai sumažinti kalorijų kiekį. Geros naujienos tos, kad jums nereikia visko rašyti į užrašinę. Verčiau išbandykite nemokamą kalorijų skaičiavimo programą. Pietų Karolinos universiteto mokslininkai sako, kad dietos besilaikantys mobiliųjų programų padedami suvartoja 612 mažiau kalorijų per dieną nei tie, kurie pasikliauja popieriniais žurnalais. Programėlės leidžia užfiksuoti maisto produktus akimirksniu ir peržiūrėti savo pažangą bėgant laikui, o tai motyvuoja jus toliau siekti savo tikslo.

3. Gurkšnokite žaliąją, o ne žolelių arbatą

Nesvarbu, ar norite ledinės, karštos ar sumaišytos su kokteiliu, žalioji arbata ne tik pagreitina svorio metimą, bet ir naikina pilvo riebalus! Galingi junginiai, randami žaliojoje arbatoje, padidina apetitą slopinančio hormono leptino lygį, tuo pačiu skatina jūsų raumenų ląsteles deginti daugiau pilvo riebalų. Citrinų sultys arbatoje padeda pašalinti riebalų rūgščių perteklių.

4. Vietoj paprastų ryžių rinkitės ruduosius

Pakeiskite baltuosius ryžius, kuriuos paprastai valgote, į ruduosius ir jūsų nepageidaujami kilogramai tirps greičiau. Tarptautinės prevencinės medicinos žurnalo tyrėjai nustatė, kad moterys, kurios šešias savaites kasdien valgė 3–4 puodelius rudųjų ryžių, sulieknėjo 2,8 colio nuo juosmens linijų (plius du coliai nuo klubų).

5. Padovanokite sau pasilepinimo dieną

Geros žinios: jums nereikia nuolatos maitintis tik griežtai ir labai sveikai. Vartotojų psichologijos žurnale atlikti tyrimai rodo, kad kartą per savaitę „apgaulinga diena“, kai jūs mėgaujatės mėgstamais maisto produktais, padeda mesti svorį tiek pat, kiek dietos. Taip yra todėl, kad žinodami, jog vieną dieną galėsite palepinti save, likusį savaitės laiką aplenksite pagundas.

6. Maisto produktus pirkite grynaisiais, o ne banko kortele

Jei paprastai banko kortele naudojatės prekybos centre, pamėginkite mokėti grynaisiais. Tai darydami galite išvengti rizikos prisipirkti per daug visai nebūtino maisto. Remiantis „Consumer Research Journal“ atliktu tyrimu, „skausmas“, atsiskaitant grynaisiais, užtikrina žymiai mažesnę tikimybę prisipirkti to, ko nereikia.

7. Sudarykite pirkinių sąrašą

Australijos mokslininkai teigia, kad moterys, kurios planuoja savo valgymą iš anksto, naudodamos savaitinį pirkinių sąrašą, per šešis mėnesius praranda 50 procentų daugiau svorio nei tos, kurios perka maistą impulsyviai. Jei planuojate, ko jums reikia, galite geriau įvertinti suvartojamų kalorijų kiekį ir laikytis subalansuotos dietos.

8. Naudokite raudonas lėkštes, o ne baltas

Kadangi mes nesąmoningai susiejame raudoną spalvą su stop signalais ir šviesoforais, kai pietaujate dėl šio atspalvio jūs automatiškai suvalgysite iki 30 procentų mažiau nei tuo atveju, jei naudotumėte mėlyną ar baltą lėkštę. Be to, tyrėjai teigia, kad ryškus atspalvis sukuria didesnį vaizdinį kontrastą tarp jūsų patiekalo ir indo, padėdamas jums geriau įvertinti, kiek iš tikrųjų valgote.

9. Vietoj įprastos šakutės naudokite salotų šakutę

Pasirinkę šakutę salotoms (vietoje įprastos pietų šakutės), verčiate save valgyti mažesniais kąsniais. Britų mokslininkai teigia, kad valgydami lėtai, jūs suteikiate savo kūnui daugiau laiko suaktyvinti sotumo hormonus, kurie kalorijų kiekį sumažina iki 29 procentų.

Šaltinis: www.womansworld.com