PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 11 d. 10:37

„Nemuno aušros“ atstovai nemato pagrindo atsiriboti nuo partijos lyderio: kiekvienas gali reikšti nuomonę

Lietuva

Kandidatas į prezidentus Remigijus Žemaitaitis / Dainius Labutis/ELTA

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


328312

Nors „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pareiškimai socialiniame tinkle ir sulaukė teisėsaugos dėmesio, politinės jėgos atstovai Prezidentūros raginimams atsiriboti nuo partijos pirmininko pagrindo sako nematantys. Anot jų, kiekvienas žmogus yra laisvas reikšti savo nuomonę.

„Tokiems raginimams nematome jokio pagrindo. Kiekvienas gali reikšti savo nuomonę, mes kiekvieno žmogaus nuomonę gerbiame. Pirmininkas pas mus yra vienas ir kol kas nesvarstome atsitraukti ar dar kokių veiksmų imtis“, – pirmadienio rytą teigė „Nemuno aušros“ rinkimų štabo vadovas Robert Puchovič.

Visgi partijai priklausanti Agnė Širinskienė pabrėžia – politinės jėgos pirmininkas dėl savo skandalingų pareiškimų susimąstyti turėtų.

„Manau, kad pirmiausia, matyt, pats lyderis turėtų atsiriboti nuo savo feisbuko. Su kolegomis dar apie tai nekalbėjome, tačiau nematau prasmės inicijuoti kažkokių diskusijų. (...) Žmogui feisbuke rašinėti naktimis niekas negali uždrausti“, – sakė A. Širinskienė.

„Vis dėlto neturiu abejonių, kad pats lyderis turėtų suvokti situacijos sunkumą, tai, kad jis nebėra opozicija, o šiuo metu – valdantysis, ir priimti sprendimus“, – akcentavo ji.

Savo ruožtu politinės jėgos atstovas Aidas Gedvilas sako, kad šią situaciją paprasčiausiai eskaluoja konservatoriai.

„Tokius klausimus, ką daryti su lyderiu, ar jis tinkamai atlieka savo pareigas sprendžia partijos organai. Viskas yra įmanoma, bet tam turi susiklostyti tam tikros aplinkybės. Šiuo atveju jų kol kas negirdžiu. (...) Tai, ką daro konservatoriai – žaidžia žaidimus, negali susitaikyti su pralaimėjimo rezultatais – tikrai nekuria pagrindo kalbėti apie mūsų lyderį. Turėtų viskas išsispręsti. Laiko klausimas“, – teigė jis.

Politikui antrino ir „Nemuno aušrai“ atstovaujantis Artūras Skardžius. Visgi, anot jo, R. Žemaitaičio pareiškimų negalima laikyti visos partijos pozicija.

„Nežaidžiu tų žaidimų, nes per daug gerai juos žinau. Kai dėl praloštų rinkimų kažkas bando ieškoti pagalbos užsienyje, tai yra Lietuvos juodinimas ir kenkimas valstybei“, – pabrėžė A. Skardžius, kalbėdamas apie konservatorius Žygimantą Pavilionį bei Emanuelį Zingerį.

„Nenoriu plėstis, bet apie konservatorių partiją galėčiau ne vieną knygą parašyti. Čia (R. Žemaitaičio pareiškimuose – ELTA) nebuvo nei frakcijos, nei partijos pozicija“, – sakė jis.

Šalies vadovo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sekmadienį neslėpė, kad pastariesiems R. Žemaitaičio įrašams susilaukus ir Generalinės prokuratūros dėmesio, „Nemuno aušros“ nariai turėtų išsakyti savo poziciją apie lyderio tezes.

„Ar partija nori eiti į parlamentą su tokiu lyderiu? Pirmiausia, partija turėtų apsispręsti, ar ji yra antisemitinė partija, ar ne. (...) Kol kas, kol lyderis šneka taip, kaip jis šneka, o partija niekaip nereaguoja – galima suprasti, kad tai visos partijos pozicija“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Generalinės prokuratūros vertinimu, „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio sekmadienį paskelbti pareiškimai socialiniame tinkle gali turėti nusikalstamos veikos požymių. Todėl Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pavesta apsispręsti, ar pradėti ikiteismini tyrimą.

Sekmadienį R. Žemaitaitis feisbuke piktinosi naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento rengiama protesto akciją prieš sprendimą į valdančiąją koaliciją įtraukti „Nemuno aušrą“. Dėl šios iniciatyvos jis kaltino konservatorius ir jų partiją įvardijo kaip „Lietuvos Hamas“.

Socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Antisemitiniais pareiškimais pagarsėjusio Remigijaus Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritika ir savo pozicija dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.