Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
„Ypatingą dėmesį mūsų įstaigos organizuojamose veiklose skiriame fiziniam aktyvumui, nes esame įsitikinę, kad judėjimas – tai vienas iš būtiniausių sveikos gyvensenos veiksnių. Taisyklė čia paprasta: judi – sveikesnis esi, todėl aktyviai siekiame, kad judėjimas taptų šiauliečių gyvenimo būdu, ir stengiamės pasiūlyti įvairių judėjimo formų. Plaukimas – viena iš jų“, – įsitikinusi Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė.
Aerobika vandenyje – darbingo amžiaus šiauliečiams
Sveikatos biuras šiemet pirmą kartą organizavo vandens aerobikos užsiėmimus darbingo amžiaus žmonėms. Kovo ir balandžio mėnesiais Sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai pakvietė suaugusius žmones (nuo 35 iki 55 metų) judėti vandenyje.
„Susidomėjimas buvo toks didžiulis, kad vos per keletą valandų buvo užpildytos visos vietos. Tai džiugina, nes matome, kad šiauliečiai nori aktyviai leisti laiką bei stiprinti sveikatą“, – sako Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ručinskaitė.
Buvo suformuotos dvi grupės po 30 asmenų, kurie du kartus per savaitę visą mėnesį po darbo aktyviai dalyvavo vandens aerobikos treniruotėse sporto ir sveikatingumo klube „Impuls“. „Vandens aerobika – vidutinio intensyvumo vandens aerobikos pratimai – buvo subalansuota taip, kad tiktų bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms: tiek mokantiems, tiek nemokantiems plaukti. Pratimai leidžia pajusti, kaip palaipsniui kūnas tampa tvirtesnis: sustiprėja šlaunų, klubų, pilvo ir sėdmenų raumenys, pagreitėja medžiagų apykaita“, – teigia L. Ručinskaitė.
Mankšta vandenyje yra daugelio ligų gydymo ir profilaktikos priemonė, taip pat – viena efektyviausių ir maloniausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių. Vandenyje atliekami pratimai stimuliuoja kraujotaką, padeda organizmui efektyviau pasisavinti deguonį, stimuliuoja smegenų veiklą, normalizuoja kraujo spaudimą ir mažina streso poveikį širdžiai, atliekamas papildomas audinių masažas.
Kadangi vandens slėgis daug kartų didesnis nei oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos – sudeginama daugiau kalorijų, po mankštos vandenyje jaučiamas malonus nuovargis. Judėjimas vandenyje – puiki priemonė pailsėti po įtemptos darbo dienos, nes užsiėmimai vandenyje ramina, atpalaiduoja nervų sistemą.
„Šiais laikais daug žmonių gyvena gana pasyviai: dirba sėdimą darbą, mėgaujasi interneto platybėmis, naršydami internete, leisdami laiką ant sofos ir žiūrėdami nesibaigiančią gausybę televizijos programų, net ir nedidelius atstumus važiuoja automobiliu, nors juos galėtų drąsiai įveikti pėstute ir t. t. Mūsų tikslas buvo prajudinti darbingo amžiaus žmones, pasiūlant šiek tiek kitokią fizinio aktyvumo rūšį, ir pabūti sąžinės priekaištu, primenant, kad visą darbo dieną jie praleido nejudėdami, o tai sveikatos neprideda. Tikiuosi, kad mūsų pasiūlytas mankštų ciklas pakeitė šiauliečių gyvenimo būdą ir po darbų jie skubės ne kuo greičiau namo atsisėsti ant sofutės, o bus fiziškai aktyvūs“, – viliasi H. Garbenienė.
Plaukimo pamokos baseine vaikams – už dyką
Dar viena iš prioritetinių Sveikatos biuro darbo krypčių – vaikų sveikatos stiprinimas ir nelaimingų atsitikimų prevencija. Ketvirtus metus iš eilės vaikai nemokamai buvo mokomi plaukti.
„Vaikai priskiriami didesnei rizikos grupei: jie linkę rizikuoti, yra smalsūs, dažnai nesugeba įvertinti situacijos, todėl turi būti mokomi saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje. Plaukimas – gyvybiškai svarbus įgūdis. Nors išmokti plaukti niekada nevėlu, geriausia plaukimo pagrindų įgyti dar mokykliniame amžiuje, nes suformuoti plaukimo įgūdžiai išlieka visam gyvenimui, o vaikai plaukti išmoksta lengvai ir greitai“, – įsitikinusi Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė vaikų ir jaunimo klausimais Diana Gedminienė.
Šį pavasarį ketvirtus metus iš eilės du mėnesius du kartus per savaitę Sveikatos biuro specialistės kvietė pradinių klasių moksleivius mokytis plaukti baseine.
„Mokymasis plaukti buvo labai naudingas – vaikai ne tik lavino taisyklingą laikyseną, sustiprino nugaros raumenis, stuburą, grūdino organizmą, sustiprino imunitetą, bet, išmokę plaukti, gali drąsiai maudytis vandens telkiniuose, o tai svarbu, norint išvengti skaudžių nelaimių vandenyje. Per plaukimo pamokas vaikai turėjo puikią galimybę išmokti pagrindinių plaukimo būdų, taisyklingo kvėpavimo bei kaip saugiai elgtis vandenyje. Džiaugiamės, kad jaunieji šiauliečiai vasaras pasitinka sveikesni, stipresni ir saugesni“, – teigia L. Ručinskaitė.