Nemokamos teisinės konsultacijos – dovana prieš šventes

CCCCaritas_1 copy
Šiauliai
Pranešimas spaudai Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Neišgalintieji susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos „Carito“ akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. „Caritas“ pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 d. visoje Lietuvoje.

„Kiekvienais metais matome vis didesnį poreikį nemokamoms teisinėms konsultacijoms – kiekvienais metais pastebime ir didesnį advokatų bei advokatų padėjėjų įsitraukimą, nepaisant to, kad dalis jų antrus metus iš eilės nuolat nemokamai konsultuoja ir Lietuvoje gyvenančius karo pabėgėlius iš Ukrainos. Advokatai bei advokatų padėjėjai atvira širdimi dalija savo žinias žmonėms, kurie tiesiog negali sau leisti pasikonsultuoti teisiniais klausimais su profesionalais“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Kaip pastebi Lietuvos „Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, patiriantiesiems sunkumų iškyla įvairiausių teisinių klausimų: dėl paveldėjimo, turto, vaikų priežiūros ar išlaikymo skiriantis, antstolių, paskolų, nuomos. Valstybės teikiama nemokama teisinė pagalba – ne visuomet pagelbsti žmogui, tad kitos galimybės, šiuo atveju „Carito“ ir advokatūros siūlomos nemokamos konsultacijos, kasmet labai laukiamos. Vos jai pasibaigus, žmonės teiraujasi, kada vėl galės konsultuotis su advokatais bei jų padėjėjais.

„Galimybe konsultuotis naudojasi ne tik žmonės iš miestų ir mažų miestelių, bet ir „Carito“ darbuotojai bei savanoriai, kuriems nuolat iškyla klausimų ,atstovaujant patiriantiesiems įvairių sunkumų, praradusiems namus, išėjusiems ar beišeinantiems iš bausmės atlikimo vietų, nukentėjusiems nuo sukčių, pakliuvusiems į prekybos žmonėmis spąstus ir kitais atvejais. Advokatų bei jų padėjėjų dovanojamos konsultacijos pasitarnauja ir kaip teisinio raštingumo stiprinimas. Kaip rodo mūsų patirtis, būtent teisinių žinių, finansinio raštingumo stoka neretai lemia pasirinkimus, kurie įklampina į skolas ir kitas problemas. Todėl „Carito“ ir Lietuvos advokatūros žinia, kurią norime akcentuoti, – geriau pasitarti prieš priimant svarbius sprendimus, nes dorotis su blogų pasirinkimų pasekmėmis – daug sunkiau, brangiau ir ilgiau užtrunka“, – sako Lietuvos „Carito“ vadovė.

Nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 d. advokatūros ir „Carito“ akcijos metu nemokamas teisines konsultacijas pasiryžę teikti civilinės, administracinės, darbo, šeimos, baudžiamosios teisės srities profesionalai.

Advokatai ir jų padėjėjai atsakys į klausimus ar nukreips teisinga linkme, sprendžiant paveldėjimo, santuokos nutraukimo, tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo, gyvenamosios vietos nustatymo ar pakeitimo, asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniu, globos ir rūpybos nustatymo, nuomos, panaudos, įsiskolinimų, nekilnojamo turto, turto arešto ar skolų išieškojimo klausimus.

Negalintieji susimokėti už konsultacijas bus neatlygintinai konsultuojami ir dėl smurto artimojoje aplinkoje, orderio įteikimo ar panaikinimo, neteisėto atleidimo iš darbo ir visais kitais klausimais.

„Nežinojimas daro gyvenimą sudėtingą, o žinojimas atrakina duris į gyvenimą. Todėl labai noriu visus, kam aktualūs teisiniai klausimai – tiek nuolat mūsų šalyje gyvenančius tautiečius, tiek užsieniečius, kurie neseniai atsikraustė, padrąsinti kreiptis į „Carito“ Lietuvoje skyrius, išsakyti savo problemas, pasinaudoti galimybe registruotis į neatlygintinai teikiamas konsultacijas ir naujus metus pradėti jau su mažesne rūpesčių našta“, – Lietuvos gyventojams žinutę siunčia Advokatų tarybos pirmininkas M. Kukaitis.

Pasak advokatūros vadovo, konkretus teisinis rūpestis žmogui gali atrodyti kaip labai didelė problema, neišsprendžiamas galvosūkis, o tos srities profesionalui advokatui – tiesiog patarimas.

Lapkričio 20 d. prasidedėjusi registracija į nemokamas teisines konsultacijas nepasiturintiesiems tęsis iki pat akcijos pabaigos – gruodžio 8-osios.

Registruotis žmonės kviečiami pagal gyvenamąją vietą. Šiaulių vyskupijos „Caritas“ (apima Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus) – tel. 8 657 86 463 (Dalia).

Lietuvos „Caritas“ (bendra informacija) – tel. 8 676 29 655 (Erika).