Warning: getimagesize(https://media.etaplius.lt//601bfda42274c/wavebreakmedia-micro.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1078
ETAPLIUS - Ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ki­te, ar ne­ser­ga­te bur­nos vėžiu
PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Vasario 6 d. 17:46

Ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ki­te, ar ne­ser­ga­te bur­nos vėžiu

Šiauliai

Kiek­vie­nas, tu­rin­tis neaiš­kių da­ri­nių bur­no­je: pa­rau­dimą, pa­ba­limą, bur­nos glei­vinės šiurkš­tumų, ne­gy­jan­čių žaiz­delių, opą bur­no­je, ne­del­siant turėtų ap­si­lan­ky­ti pas me­di­kus dėl pilnos burnos apžiūros. (wavebreakmedia_micro nuotr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


164081

Va­sa­ris tra­di­ciš­kai va­di­na­mas bur­nos vėžio pre­ven­ci­jos mėne­siu. Spe­cia­lis­tai pa­brėžia, kad tik lai­ku ap­ti­kus šią klas­tingą ligą ir pra­dėjus ją gy­dy­ti, ga­li­ma pa­sveik­ti. Žmonės ra­gi­na­mi ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ti, ar ne­ser­ga šia li­ga.

Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, todėl kiekvienas, turintis neaiškių darinių burnoje: paraudimą, pabalimą, burnos gleivinės šiurkštumų, negyjančių žaizdelių, opą burnoje, nedelsiant turėtų apsilankyti dėl pilnos burnos apžiūros ir diagnozei nustatyti pas odontologus, burnos chirurgus, periodontologus – odontologijos kabinetuose, klinikose. Specialistai pabrėžia, kad uždelstos burnos vėžio formos mažina sergančiųjų išgyvenimo metus.

Burnos vėžys – tai piktybinis bet kurios burnos vietos susirgimas. Jis gali išsivystyti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinio žandų paviršiaus, gomurio, burnos dugno ar seilių liaukose.

Šis vėžys yra sunkiai atpažįstamas. Lietuvoje nustatoma apie 75–80 proc. užleistų (trečios, ketvirtos stadijos) burnos vėžio atvejų. Tai nėra geras rezultatas, nes žmonės kreipiasi labai vėlai, neateina gydytis laiku. Užleistų stadijų burnos vėžio gydymas labai sudėtingas tiek gydytojams, tiek pačiam žmogui.

Pasitvirtinus įtarimams, kad burnoje yra ikivėžinių ar vėžinių pakitimų, pacientai su siuntimu skubos tvarka bus nusiunčiami diagnozei patikslinti ir gydyti į specializuotus centrus: Nacionalinį vėžio institutą, VU ligoninės Žalgirio kliniką, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Norint pasitikrinti, ar nesergate burnos vėžiu, esate kviečiami užsiregistruoti ir atvykti žemiau nurodytais kontaktais.


Šiauliuose galima kreiptis į Šiaulių centro polikliniką, esančią Vytauto g. 101,  telefonais: (8 41) 433 852,  (8 41) 524 882, (8 41) 383 919.

Šiaulių rajone galima kreiptis į Šiaulių r. pirminės sveikatos priežiūros centrą Kuršėnuose, J. Basanavičiaus g. 6,  telefonu (8 41) 581 276.