Nemenčinėje vyksta praktinės pratybos besiruošiant galimoms ekstremaliosioms situacijoms

Vilnius
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilniaus raj. savivaldybės inf.

Nuo gegužės 9 d. iki gegužės 12 d. Nemenčinėje, Vilniaus rajono savivaldybės autobusų parko teritorijoje vyksta praktinės pratybos, kurių metu tikrinamas pasiruošimas galimoms ekstremaliosioms situacijoms.

4 dienas truksiančiose pratybose dalyvauja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos bei Vilniaus rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 7 komandos pamainų darbuotojai.

Pratybų metu dalyvaujantieji susipažįsta su Vilniaus rajono savivaldybės civilinės saugos (toliau – CS) priemonėmis, tikrina ir paleidžia generatorius, kloja guminę grindų dangą, pripučia lauko palapines ir įrengia vidaus apšvietimą bei kt.

Trečiadienį susipažinti su pratybų eiga atvyko ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič bei Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas. Pratybų dalyviai aprodė turimas civilines saugos priemones, supažindino su pratybų tikslais ir praktiškai pademonstravo CS priemonių veikimą bei pritaikymą.

Pasak pratybose dalyvaujančio Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos vyr. specialisto Roberto Kovalevskio, praktinės saugos pratybos leidžia įvertinti ir gerinti pratybose dalyvaujančių institucijų pasirengimą reaguoti į gresiantį ar susidariusį įvykį ar ekstremaliąją situaciją.

„Pratybų metų taip pat galime įvertinti savo parengtų planų veiksmingumą, įvertinti reagavimo procedūras, išsiaiškinti kaip veikia civilinės saugos priemonės ir, žinoma, patikrinti specialistų pasirengimo lygį“, – sakė pratybose dalyvaujantis R. Kovalevskis.

Praeitų metų birželį Vilniaus rajone vyko valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių metu buvo imituojama avarija Astravo atominėje elektrinėje ir tikrinama bei stiprinama parengtis galimai branduolinei avarijai.

Pratybų metu, pasitelkus statistus (Vilniaus rajono švietimo įstaigų mokinius ir mokytojus) evakuota apie 150 rajono gyventojų, dezaktyvavimas atliktas daugiau nei 50 asmenų.

Iš viso visoje šalyje pratybose dalyvavo 1 300 dalyvių: 450 savanorių statistų, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, 571 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narys.

Praeitais metais Vilniaus rajone taip pat organizuotos dar dvejos stalo ir funkcinės civilinės saugos pratybos. Maišiagaloje buvo imituojamas laikinas gyventojų evakavimas į kolektyvinės apsaugos statinį ir įvertinti organizaciniai apgyvendinimo veiksmai. Juodšiliuose buvo aptarti gyventojų kolektyvinės apsaugos statinio organizavimo grupės veiksmai priimant evakuojamus asmenis laikinam apgyvendinimui ekstremalios situacijos atveju.