PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Rugsėjo 4 d. 15:51

Nemakščiuose įvyko kultūrinės ir meninės vasaros palydos

Raseiniai

Raseinių rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybė


317007

Vis dažniau stebimės, skaitydami skelbimus, koks intensyvus kultūrinis gyvenimas Lietuvoje, kiek daug švenčių vyksta regionuose, kokie būriai žmonių susirenka į koncertus. Meniniams kolektyvams, tiek mėgėjų, tiek profesionalų, suteikiamos didžiulės galimybės plačiai pristatyti savo atliekamus kūrinius bei ugdyti sceninį meistriškumą. Nebėra problemos atokiausiuose rajonuose gyvenantiems piliečiams mėgautis tikrų profesionalų kuriamu menu. Šį srautą pažadino vis aktyvesnė bendruomenių veikla. Juk vien mūsų Raseinių rajone daugelis bendruomenių jau pažymėjo 20 ar 15 metų gyvavimo sukaktis. Sustiprėjęs šeimininkiškumo jausmas, bendrystės atveriamos galimybės, mokymasis vieniems iš kitų bei sveika konkurencija yra svarbūs postūmiai, skatinantys imtis vis platesnės veiklos, kuri turtina ir gražina kasdienybę. Pagaliau atsiranda ir finansinės galimybės, kai valstybinės institucijos skatina ir remia veiklą regionuose.

Intensyvėjantį kultūrinį gyvenimą skatina bendruomenių parengiami projektai. Štai rugpjūčio 24 d. įvyko tradicinė šventė „Vasaros palydos Nemakščiuose“.

Organizuoto renginio tikslas – puoselėti kultūrinį paveldą, plėtoti tradicijas. Projektą vykdę partneriai: Nemakščių seniūnija, Martyno Mažvydo gimnazija, kaimyninės bendruomenės. Tokios šventės gali vykti tik todėl, kad darbus dalijasi daugelis žmonių, vienoje ar kitoje srityje atskleidę savo gebėjimus. Ramutės Jegnorienės audiniai traukė žiūrovus spalvų ryškumu ir darbo sudėtingumu. Stasė Kėdavičienė, verpdama vilnas, parodė jaunajai kartai labai retai kur matomą darbą. Zita Šaltė mokė velti iš vilnos patrauklius gaminius. Skaniuoju kastiniu su karštomis bulvėmis vaišino Aurelija Žalabinienė ir Arūnas Vaičys iš Mažosios Viduklės bendruomenės. Čirvinių blynų skoniu ir kepimo būdu viliojo Daiva Žyvatkauskienė. Norintieji pasipuošti tautiniu kostiumu, galėjo ir nusifotografuoti ant platformos bei gauti įsimintinų nuotraukų. Senų liaudiškų žaidimų mokė Eglė Palubinskienė, o iš gamtinių medžiagų pasigaminti liaudiškų instrumentų – Zigmas Jocius.

Po vykusių edukacijų žiūrovai klausėsi Lietuvos šimtmečio dainų šventės dalyvio, folkloro ansamblio „Inkstiliuks“, liaudiškos muzikos kapelos „Dobilas“, „Vėjūnės“ dainininkių iš Viduklės bei grupės „Vartai“ iš Užvenčio. Didelėje renginio programoje dalyvavo ir vietiniai meno mėgėjai: vokalistė Eglė Radžiutė, moterų dainininkių kolektyvas, „Nemakščių vyrai“ ir šokių grupė „Smiltės“.

#RENGINYS#KULTŪRA