Nekaupk nebereikalingų padangų – priduok jas nemokamai

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC

Lapkričio 9-toji – paskutinė diena, kada automobiliams dar galima važiuoti su vasarinėmis padangomis. Nuo lapkričio 10-tosios iki kovo 31-osios Kelių eismo taisyklės (KET) draudžia eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis, todėl jas būtina pasikeisti.

Ilgai sandėliuojamos padangos praranda savybes

Įprastai padangos tinkamos eksploatuoti 3-5 sezonus, tačiau padangų gamintojai teigia, kad net ir mažai naudotos, bet ilgai sandėliuojamos padangos pasensta – guma praranda savo savybes. Padangų gyvavimo laikas tai pat mažėja jas sandėliuojant trumpai, bet netinkamai. Tam įtakos turi tiesioginiai saulės spinduliai, netinkama temperatūra ar oro drėgnumas. Todėl norint, kad automobiliai vežtų saugiai, jų apavas tarnautų ilgai ir jis atlieka netaptų greičiau, nei turėtų, būtina savo automobilio padangomis rūpintis tinkamai.

Padangos greičiau nusidėvi ir dėl vairavimo stiliaus

Nors gamintojai skelbia, kad padangos gali tarnauti iki 5 sezonų, jų faktinis gyvavimo laikas priklauso nuo individualių mašinos vairuotojo įpročių. Kaip teigia padangų prekiautojai, padangų būklę blogina:

  • Žemos kokybės kelio danga,
  • Vairavimo stilius,
  • Vasarinių padangų naudojimas stipriai atšalus orams,
  • Netinkamas oro slėgis padangų viduje,
  • Ratų disbalansas,
  • Neteisingai pritvirtinti ratai,
  • Greičio taisyklių nepaisymas,
  • Slydimas esant blogam orui.

Nebetinkamos eksploatuoti padangos priimamos nemokamai

Pasibaigus padangų tarnavimo laikui, svarbu jų nesandėliuoti, nepamesti kur nors lauke ar garaže, o iš karto priduoti į didelių gabaritų surinkimo aikštelę (DGASA). Iš vieno gyventojo per metus DGASA nemokamai priima keturis vienetus lengvųjų automobilių padangų. Padangas keičiantis autoservise, senąsias galima palikti jame. Taip pat ir parduotuvėje, kurioje pirkote naujas padangas.

Stambiosios technikos padangos į Didelių gabaritų aikšteles nepriimamos. Jos turi būti pristatomos specializuotoms įmonėms, kurias galite rasti www.atliekos.lt

Panaudotos padangos – pavojinga atlieka

Labai svarbu panaudotas padangas priduoti jas tvarkančioms įstaigoms bei įmonėms, kad jos netaptų aplinką bei gamtą teršiančiomis atliekomis. Veikiamos saulės, lietaus, vėjo, temperatūrų skirtumo bei kito aplinkos poveikio, padangos dūla ir išskiria pavojingas chemines medžiagas. Viena jų – benzenas – kancerogenas, sukeliantis vėžį. Dėl šios priežasties padangų atliekos nėra tinkamos antriniam panaudojimui: sodų ar gėlynų puošimui, baldų gamybai ir kt.