Neįtikėtina zebro ir raganosio jauniklių draugystė

Neįtikėtina zebro ir raganosio jauniklių draugystė
Pasaulis
Savaitraštis „Etaplius“ Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Parengta pagal Boredpanda.com

Nepaprasta draugystė užsimezgė vienoje raganosių prieglaudoje. Zebro jauniklė buvo priglausta ir atrado savo vietą šalia raganosio jauniklės. Nors jų draugystės pradžia spaudžia širdį, dabar jos puikia leidžia laiką kartu.

Raganosio jauniklė ir zebro patelė buvo rastos laukinėje gamtoje, abi atsidūrė prieglaudoje ir tapo geriausiomis draugėmis. „Care for Wild“ yra didžiausias raganosių rezervatas pasaulyje. Jų tikslas yra išgelbėti, reabilituoti, paleisti ir apsaugoti gyvūnus, kurie patenka į jų globą.

Po audrų ir smarkių liūčių viename didžiausių Afrikos rezervatų reindžeriai aptiko labai jauną zebriukę, gulinčią apleistą ir nejudančią šlapioje žolėje. Manoma, kad buvo vos kelių dienų amžiaus, buvo nepaprastai silpna ir sunkiai stovėjo, todėl buvo paguldyta į prieglaudos intensyviosios terapijos skyrių. Pavadinta Modjadji, o tai reiškia „lietaus karalienė“, įprasminant jos praeitį.

Vargšas gyvūnas turėjo daug negalavimų, tačiau darbuotojai atidžiai stebėjo ir darė viską, ką galėjo, kad pagerintų zebriukės būklę. Ji ėmė atgauti jėgas ir susirado draugę raganosio jauniklę, vardu Daisy, kuri taip pat buvo gydoma intensyviosios terapijos skyriuje. Kad ir kokia neįprasta ši draugystė beatrodytų, jos ėmė ir susidraugavo.

Daisy buvo rasta itin maža – mažiau nei paros amžiaus. Jai reikėjo labai daug pagalbos, kad išgyventų, tačiau mažylė ėmė kaupti jėgas ir tvirtėti. Zebriukė jauniklei suteikė daug komforto, o prieglaudos darbuotojai pažymėjo zebriukės demonstruojamą švelnumą ir rūpestingumą.

Nepaisant dažnų sveikatos sutrikimų, Daisy atsilaikė ir neseniai atšventė 4 mėnesių gimtadienį. Ji nebūtų galėjusi to padaryti be visų globėjų ir, žinoma, savo geriausios draugės.

 

Redakcija rekomenduoja