Neįtikėtina: karys išgyveno kritimą iš 4,5 kilometro aukščio ir įsirėžimą į namą neišsiskleidus parašiutui

Neįtikėtina: karys išgyveno kritimą iš 4,5 kilometro aukščio ir įsirėžimą į namą neišsiskleidus parašiutui
Pasaulis
@youtube stop kadras
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Karys gali jaustis laimės kūdikiu – pilnai neišsiskleidus parašiutui, vyras išgyveno kritimą iš 4572 metrų aukščio ir nusileidimą ant žemės. Ataskadero miesto (JAV) gyventojai liko šokiruoti po to, kai parašiutininkas pramušęs skylę namo stoge įkrito pastato vidun.
 

Pasak Gynybos ministerijos, karys nepatyrė didesnių sužalojimų.

Neeilinis nutikimas įvyko Camp Robertso bazėje dislokuotiems kariams treniruojantis atlikti šuolius iš didelio aukščio, o parašiutus išskleisti žemesniame aukštyje.

Tokia technika naudojama kariams esant itin priešiškoje aplinkoje – kariai greičiau pasiekia tikslesnes zonas ir išlieka nepastebėti priešo.

Šių pratybų metu parašiutininkas šoko iš maždaug 4,5 kilometro aukščio. Jo pagrindinis parašiutas neišsiskleidė, išskleisti antrojo laiku nepavyko.

Karys dideliu greičiu krito žemyn, kol įsirėžė į gyvenamojo namo stogą. Laimei, name nieko nebuvo, vyrą išlaisvino specialiosios tarnybos.

Vyro kritimą žemyn sušvelnino pusiau išsiskleidęs parašiutas – tai padėjo jam išgyventi.

Ilgiausias išgyventas laisvasis kritimas be parašiuto užfiksuotas 1972-aisiais. 10 kilometrų aukštyje sprogus bombai lėktuvas perlūžo pusiau, jame įkalinta liko serbų stiuardesė Vesna Vulovič. Lėktuvas trenkėsi į žeme, jo nuolaužose rasta serbė – dėl žemo kraujospūdžio moteris prarado sąmonę, tai padėjo širdžiai atlaikyti kritimą ir išgyventi.

Pagal užsienio žiniasklaidą