Neeiliniame posėdyje atsakyta ne į visus klausimus

Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis vasario 7 dieną sušaukė nuotolinį jungtinį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdį.

Posėdžio metu tikėtasi sulaukti informacijos, susijusios su transporto ir pėsčiųjų eismo organizavimu bei keleivių pervežimu Kėdainių mieste ir rajone po sausio 31 dienos, kai įgriuvo dalis tilto, esančio Tilto gatvėje Kėdainių mieste.

Posėdyje dalyvavo rajono Tarybos nariai, kontrolierius, administracijos darbuotojai, seniūnai, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius ir Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis, AB „HISK“, statančios tiltą per Nevėžį ties Vilainiais, techninis direktorius Arvydas Bazilius, UAB „Kėdbusas“ direktorius Remigijus Naujokas, Kėdainių PSPC direktorė Joana Kleivienė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas, Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos  vadovas Andrius Miliauskas, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina.

Svarbiausi klausimai, į kuriuos tikėtasi išgirsti atsakymus šiame posėdyje, buvo susiję su Kėdainių tiltų per Nevėžį būkle ir galimybe juos eksploatuoti.

Meras V. Tamulis pirmiausia paklausė specialiųjų tarnybų, ar jos pajėgios laiku suteikti reikiamą pagalbą kėdainiečiams. Buvo atsakyta, kad ir policijos, ir priešgaisrinės tarnybos, ir greitosios medicinos pagalbos specialistai pasiruošę laiku padėti tiems, kam prireiks pagalbos.

 Tada pereita prie tiltų būklės situacijos aptarimo. Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius sakė, kad tiltas, kuris dabar likęs per Nevėžį arčiausiai Kėdainių kelyje Jonava–Šeduva, yra patikrintas, įvertintas jo patikimumas ir juo galima saugiai važiuoti. Dėl tilto per Nevėžį Tilto gatvėje galimybių jį vėl atidaryti per dvidešimt darbo dienų turėtų nuspręsti speciali komisija, kuri šiuo metu sudaroma. Galbūt bus leista naudotis šiuo tiltu, o gal reikės pastatyti laikiną tiltą kaip įgriuvusio tilto pakaitalą. Sprendimas dėl šio tilto bus daromas gavus komisijos išvadas.

Tiltą ties Vilainiais norima kuo greičiau baigti statyti, nes pagal planą jo pastatymas jau turėjo būti baigtas. Ar įmanoma paskubinti statybas, paaiškės po statytojų ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovų pasitarimo, kuriame bus derinamas tilto statymo planas. Pasak AB „HISK“, statančios tiltą per Nevėžį ties Vilainiais, techninio direktoriaus Arvydo Bazilio, galima tikėtis, jog tiltas, radus sutarimą, gali būti baigtas mėnesiu ar dviem mėnesiais anksčiau negu liepos mėnesį. A. Baziulis pažadėjo, kad palengvinant gyventojų patekimą į Vilainius kitą savaitę bus įrengtas pėsčiųjų tiltas.

Tarybos nariai ir meras uždavė daugybę klausimų, susijusių su tiltų statybos terminais, gyventojų, patiriančių nepatogumus ir nuostolius, galimas kompensacijas. Bet konkrečių atsakymų nei iš tiltų savininkų, nei iš statytojų nebuvo sulaukta.

Neapibrėžtą situaciją bent kiek švelnina tai, kad susisiekimo ministras Marius Skuodis Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovams davė konkrečias užduotis su konkrečiais terminais dėl tiltų būklės įvertinimo ir jų tvarkymo darbų.

Šiame neeiliniame posėdyje kalbėta ir apie keleivių pervežimo iššūkius, uždarius tiltą Tilto gatvėje. Pasak UAB „Kėdbusas“ direktoriaus R. Naujoko, daroma viskas, kad kėdainiečiai laiku pasiektų norimas vietas. Tvarkaraščiai ir maršrutai nuolat derinami, atsižvelgus į keleivių pastabas, artimiausiu metu turėtų atsirasti ir naujų maršrutų.