PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Birželio 22 d. 16:02

Nedvejok. Paspausk. Nekentėk nuo smurto!

Kelmė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7485

Smurtas artimoje aplinkoje – viena opiausių visuomenės problemų, kuriai spręsti dedamos įvairių institucijų pastangos. Vien per penkis šių metų mėnesius dėl smurto artimoje aplinkoje Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje (Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės rajonuose) pradėti 353 ikiteisminiai tyrimai.


Foto galerija:

3.jpg
1.jpg

Iš jų – daugiausia fizinio smurto atvejų (295), tačiau į policiją kreipiamasi ir dėl patiriamo psichologinio smurto. Kaip pastebi policijos pareigūnai, smurtautojai dažnai linkę kartoti savo veiksmus, todėl siekiant apsaugoti nukentėjusius asmenis, dažniausiai – moteris, tokios šeimos yra stebimos it per padidinamąjį stiklą.

Įvertinus smurto artimoje aplinkoje aukoms kylančią riziką ir galimas pasekmes, policijos pareigūnai, be nuolatinės smurtautojų kontrolės, ėmėsi papildomų priemonių – pagalbos iškvietimo įrenginių diegimo. Jų tikslas – užtikrinti smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens apsaugą ir smurto prevenciją, užkardyti neteisėtiems smurtautojų veiksmams ir išsikviesti pagalbą gresiant pavojui. Telšių apskr. VPK pareigūnai Telšių rajone jau įteikė pirmuosius įrenginius nuo smurto kenčiančioms aukoms.

Policijos pareigūnai, aplankę smurtą patyrusias ir savo saugumu susirūpinusias moteris, įteikė joms pagalbos iškvietimo įrenginius ir ragino nedelsiant naudotis, vos pajutus pavojų. „Telšių rajone aplankytos smurtą patiriančios moterys noriai priėmė tiesiamą pagalbos ranką ir dėkojo už galimybę jaustis saugesnėmis“, – apie pirmuosius vizitus dalijant pagalbos iškvietimo įrenginius pasakojo Telšių apskr. VPK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rasa Liaučytė.

Pagalbos iškvietimo mygtukų veikimo principas:

Vos pajutus pavojų, smurtą artimoje aplinkoje patiriančios aukos pagalbą iškviesti gali vos vieno mygtuko paspaudimu. Jam suveikus, informacija apie asmens buvimo vietą bei ankstesnį patirtą smurtą operatyviai perduodama policijos pareigūnams, kurie nedelsdami išskuba pas auką. Tokiu būdu siekiama užkirsti kelią bet kokiam pasikartojančiam smurtui bei užtikrinti gyventojų saugumą. Policijos pareigūnai ragina nedelsti, ir vos pajutus tykantį pavojų, spausti mygtuką.