Nebenorite mokėti didelių sąskaitų už elektrą? Išeitis – saulės baterijos

Nebenorite mokėti didelių sąskaitų už elektrą? Išeitis – saulės baterijos
Vilnius
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Saulė – didžiulis atsinaujinančios energijos šaltinis. Ši žvaigždė išskiria protu nesuvokiamą energijos kiekį. Dalis jos atkeliauja ir į Žemę. Tos energijos pilnai pakanka ne tik įvairiems buitiniams, bet net ir pramoniniams poreikiams patenkinti.

Saulės elektrinės, daugelio vadinamos tiesiog, kaip saulės baterijos verčia energiją iš Saulės į elektros energiją, tuo pačiu leidžia sumažinti taršą. Pasižiūrėkime, kaip gi daugelio vadinamos saulės baterijos gali padėti sumažinti sąskaitas už elektrą ir duoti naudą!

Pigesnė elektra namuose – saulės baterijos ant stogo

Saulės energija gali būti naudojama gaminant elektrą ne tik nuosaviems namams, bet ir verslo, ištisų pastatų kompleksų ar bendruomenių poreikiams užtikrinti. Daug kas nerimauja, jog Lietuvoje saulėtų dienų būna per mažai, kad bet koks saulės energiją naudojantis sprendimas atsipirktų praktikoje. Tačiau, kaip rodo statistika ir praktika, saulės ir čia užtenka, juo labiau, kad dauguma modulių išlieka produktyvūs tiek debesuotu oru, tiek žiemą.

Įprastais būdais gaminamos elektros kainos vis auga, o tuo pačiu didėja ir jūsų apmokamos sąskaitos. Norint pernelyg neišlaidauti, reikia šiuolaikinių ir jau praktikoje pasiteisinusių sprendimų – atsinaujinančios energetikos!

Saulės elektrinės arba geriau suprantamai – saulės baterijos ant namo stogo (ar kito jūsų pastato) neužima jokios papildomos vietos ir dažniausiai padeda pastebimai sumažinti išlaidas už elektrą. Ne tik namų ūkiai, bet ir ištisos valstybės investuoja į saulės elektrinių vystymą, pradedant ES valsybėmis, baigiant JAV ir Australija. Potencialas jų panaudojimui yra milžiniškas.

Efektyviai įrengtos „baterijos“ – elektrinės ant stogo, gamina pakankamai energijos visam būstui aprūpinti ir elektromobiliui įkrauti. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, suteikiamos kelių dešimtmečių garantijos, tad nauda yra ilgalaikė.

Sprendimas, kurio įrengimui gali reikėti dar mažiau išlaidų nei tikėjotės

Daug vartotojų iki šiol yra įsitikinę, jog visa atsinaujinanti elektros energija yra brangi ir labai neefektyvi, lyginant su, pvz., iškastinio kuro deginimu. Tačiau tobulėjant technologijoms jau pasiektas toks lygis, kad modernios žaliosios energetikos sistemos savo efektyvumu stebina, o jos kaina kasmet mažėja, juo labiau, kad jų įdiegimą skatina valstybinės institucijos.

Lietuvoje, APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) skiria vis daugiau lėšų savo programai dėl saulės elektrinių įrengimo namų ūkiuose finansavimo. ES standartus atitinkančių saulės modulių įrengimui galima gauti finansinę paramą iš APVA. Tuomet sprendimas kainuoja dar pigiau, nes parama sudaro iki trečdalio investicijų į saulės elektrines sumos. Pasinaudojus parama, vadinamosios saulės baterijos ant stogogali pradėti atsipirkti dar greičiau nei įprastai. „Solitek“ skaičiavimais moderni saulės jėgainė, kuriai teikiama 30 metų garantija, vidutiniškai atsiperka per 7 metus, o naudojant sąlyginai daug elektros energijos (turint elektromobilį) – maždaug per 5 metus.

Atsinaujinančios energetikos sprendimai jau tapo neatsiejama modernių namų statybos dalimi. Norint, kad naujas namas atitiktų keliamus reglamentų reikalavimus, reikia, kad bent 50 % energijos būtų gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Elektrinės, kurias, kaip jau minėjome, daug kas vadina tiesiog saulės baterijos, yra vienas iš populiariausių ir lanksčiausių sprendimų.

Nauda jums ir aplinkai

Šiuolaikiniai vartotojai yra kaip niekada anksčiau suinteresuoti tvarumu, žaliąja energetika bei Žemės resursų tausojimu. Norėdami išsaugoti mūsų planetą ne tik savo vaikams, bet ir kitoms ateities kartoms, reikia rinktis sprendimus, kurie mažintų išmetamo CO2 pėdsaką (ang. CarbonFootprint).

Modernios technologijos – tokios kaip saulės elektrinės – tikrai leidžia ne tik gyventi komfortiškai, bet ir išvengti energijos kainos šuolio. Turime nepamiršti, kad moderniosios technologijos taip pat kasmet modernėja – dar jau siūlomi dvipusiai saulės energijos moduliai, kurie generuoja iki 45 % daugiau elektros energijos nei tradiciniai vienpusiai variantai, mat, jie gaudo ir atspindžius, turinčius energijos.

Iš tvarių sprendimų būtų mažai naudos, jeigu dėl jų tektų atsisakyti komforto!

Jeigu pasirinksite kokybiškas, sertifikuotas elektrines (baterijas), labai greitai turėtumėte gauti naudą ir pastebėti sumažėjusias elektros energijos sąskaitas. Jeigu norite konkretesnės informacijos, galite kreiptis į Solitek dėl techninių sprendimų ir patarimų, kaip savo namuose galite efektyviausiai išnaudoti saulės energiją!

Remiamas turinys