Ne tik seneliams, bet ir vaiko tėvų globėjams siūloma sudaryti galimybę gauti atostogas vaikui prižiūrėti

20190707_112325
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Įstatymuose siūloma numatyti galimybę vaiko tėvų globėjams gauti atostogas vaikui prižiūrėti.

Tai numatančias Darbo kodekso bei Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai atstovaujančios Seimo narės Guoda Burokienė ir Aušrinė Norkienė.
 
Pritarus siūlomiems pakeitimams, teisę gauti vaiko priežiūros išmoką įgytų seneliai arba vaiko tėvų globėjai.
 
„Tęsdami pagrindinį frakcijos uždavinį – šeimos puoselėjimą, siūlome įteisinti, kad atostogos vaikui prižiūrėti būtų suteiktos ir vaiko tėvų globėjams mokant jiems vaiko priežiūros išmoką. Pasitaiko atvejų, kai vaikas turi tik globėjus, kuriems negali būti suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti ir jiems nėra galimybės gauti vaiko priežiūros išmoką“,– Eltai projektus komentavo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.
 
Projektą parengusios Seimo narės  nenurodo, kiek prireiks papildomų lėšų jo įgyvendinimui, nes neaiškus galimų gavėjų skaičius.
 
Siūloma, kad naujas teisinis reguliavimas įsigaliotų nuo kitų metų.
 
Šiuo metu Darbo kodekse numatyta, kad atostogos vaikui prižiūrėti, iki vaikui sukanka treji metai gali būti suteikiamos motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju.