Naujų euro banknotų dizaino temą tikimasi parinkti šiemet

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rengiantis keisti eurų banknotų dizainą tikimasi iki kitų metų pradžios atrinkti jo temą – ji bus pasirinkta iš septynių variantų.

Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Gruodytė sako, kad galimas temas dizainui parinko Europos Centrinio Banko (ECB) ekspertų darbo grupė. 

„Grupėje Lietuvai atstovavo Vilniaus dailės akademijos profesorė Marija Marcelionytė-Paliukė. Buvo aptarta daug daug temų, iš jų išrinkta, susitarta dėl septynių temų, kurios teikiamos visuomenei pasirinkti“, – teigė A. Gruodytė. 

Anot jos, siūlomos temos susijusios su Europos ateitimi, vertybėmis, gamta ir piliečiais. Šiuo metu ECB vykdo euro zonos gyventojų apklausą, pagal kurios rezultatus bus atrinkta bendra idėja. Banknotų dizainai bus kuriami vėliau, atrinkus temą – tai tikimasi padaryti iki 2024 metų pradžios. 

„Tikimasi, kad tema naujiems eurų banknotams bus atrinkta iki 2024 metų, o po to bus skelbiamas jų dizaino konkursas, tada Europos gyventojams vėl bus suteikta galimybė pareikšti nuomonę apie – kokiam nominalui koks objektas“, – sakė A. Gruodytė.

Dabartinių banknotų tema – tiltai ir arkos, jie yra įsivaizduojami, nekonkretūs ir nepriskirti konkrečiam miestui ar valstybei.

Banknotai bus atnaujinti ne tik dizaino, bet ir saugumo prasme.