PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugpjūčio 30 d. 14:01

Naujosios Vilnios Gerovės parke – lauko baldai iš pernaudotų statybinių medžiagų

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė


316222

Rugsėjo pradžioje, pasitelkiant ciklinio dizaino principus, Vilniaus dailės akademijos interjero dizaino katedros studentai kurs lauko baldus pernaudojant „Grindoje“ esančias įvairias senas ir nepanaudotas statybines medžiagas. Lauko baldai įsikurs Naujosios Vilnios Gerovės parke.

Rugsėjo 5 d. 18:00 val. Gerovės parko lankytojai ir visi susidomėję miestiečiai kviečiami į pasivaikščiojimą parke kartu su baldus kursiančiais studentais ir dirbtuvių mentoriumi, architektu ir urbanistu Slaviu Poczebutu. Pasivaikščiojimo metu bus siekiama sužinoti, kaip parku naudojasi jo lankytojai ir, kokie yra vietos bendruomenės poreikiai parko erdvėms.

Rugsėjo 10–12 d. planuojamas sukurtų objektų įrengimas, o rugsėjo 13 d. 17:00 val. Naujosios Vilnios Gerovės parke – dirbtuvių rezultato pristatymas bendruomenei ir pabaigtuvių šventė.

Architekto S. Poczebuto vedamos kūrybinės dirbtuvės skirtos transformacijos ir kaitos temoms. Darbo su Vilniaus dailės akademijos studentais metu bus tyrinėjamos „tarpinės“ erdvės, tokios kaip sodai, parkai, upės, automobilių stovėjimo aikštelės, pramoninės zonos ir geležinkelių infrastruktūra. Studentų komandos analizuos Naujosios Vilnios seniūnijos apylinkes ir siekdami atskleisti vietovės identitetą, atsižvelgs į įvairias socialines erdves ir bendrą nuosavybę. Šią teritoriją studentai tyrinės įvairiais būdais atsižvelgdami į visa apimančią klimato kaitos poveikio temą.

Planuojama, kad ciklinio dizaino principais sukurti objektai kitąmet taps „Vilnius. Europos žalioji sostinė 2025“ dalimi. Ciklinis arba žiedinis dizainas – požiūris į produktų kūrimą pabrėžiant tvarumą, cikliškumą ir efektyvų išteklių naudojimą. Skirtingai nei tradiciniai linijiniai dizaino modeliai, kurie seka „imti-gaminti-išmesti“ principą, ciklinis dizainas siekia sumažinti atliekų kiekį ir poveikį aplinkai, pakartotinai panaudojant tas pačias medžiagas kuriant naujus objektus arba pritaikant senus daiktus naujoms funkcijoms.