Aktualijos | 6 MIN.

Naujosios perkėlos vizija – moderni infrastruktūra ir išmanios paslaugos klientams

Budintis Budėtojas
2017 m. gegužės 19 d. 13:42
perkela.JPG

2017 m. balandžio 19 d. vykusiame AB „Smiltynės perkėla“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime, patvirtinti bendrovės 2016 m. finansinės veiklos rezultatai. Pajamų gauta kiek mažiau nei 2015 m., tačiau jos gerokai pranoko planuotas. „Metų aplinkosaugos įmonė“ ir „Už Klaipėdą“ apdovanojimus gavusios bendrovės planuose – didžiausio savo apimtimi projekto, Naujosios perkėlos teritorijos pertvarkymo, įgyvendinimas.

Beveik 0,5 mln. eurų - akcininkams

2016 m. bendrovės pajamos sudarė 4756 tūkst. eurų. Gauta 114 tūkst. eurų mažiau nei 2015 m. ir net 152 tūkst. eurų daugiau nei planuota. Pajamų mažėjimą lėmė kitos veiklos, iš kurios bendrovė 2015 m. gavo 111 tūkst. eurų, sumažėjimas. 2015 m. bendrovė pardavė du traukinukus bei uždirbo iš keltų nuomos SkGD krantinės statybai. 2016 m. iš papildomos veiklos gavo 16 tūkst. eurų.

Per minėtą laikotarpį 7 proc. mažėjo bendrovės sąnaudos.

AB „Smiltynės perkėla“ 2016 m. uždirbo 435 tūkst. eurų grynojo pelno. Pridėjus 2016 m. suformuotus rezervus, šiemet bendrovė akcininkams išmokės virš 439 tūkst. eurų dividendų, iš kurių 435 tūkst. eurų bus pervesti į Lietuvos Respublikos valstybės ir biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Tai dvigubai daugiau nei buvo išmokėta valstybei pernai.

 Perkelta beveik tiek pat

2016 m. perkelta 2067 tūkst. keleivių ir dviratininkų, t. y. 6 proc. mažiau nei 2015 m. Transporto priemonių perkelta 640 tūkst., arba 3 tūkst. vnt. daugiau nei pernai. Lyginant su planu, atitinkamai perkelta 5 proc. mažiau keleivių ir 3 proc. daugiau transporto priemonių.

2016 m. neatlygintino perkėlimo lengvata suteikta 260 tūkst. transporto priemonių, arba 6 proc. daugiau nei 2015 m. Keleiviams suteiktų neatlygintino perkėlimo lengvatų skaičius taip pat išaugo ir sudarė 219 tūkst. Neatlygintinai perkelta 1,2 tūkst. Neringoje savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų daugiau nei 2015 m. per minėtą laikotarpį. Už Neringos gyventojų perkėlimą bendrovė iš Kelių priežiūros ir plėtros programos fondo gavo 1770 tūkst. eurų, t. y. lėšų, skirtų negautų pajamų už neatlygintiną perkėlimą kompensavimui, panaudota 4 proc. daugiau nei 2015 m.

 Naujoji perkėla taps „nauja“

Iki šiol Naująja perkėla vadinamo keleivių terminalo laukia didžiulės permainos. Atrinkus statybų rangovą, prasidės teritorijos pertvarkymo darbai. Po rekonstrukcijos Naujoji perkėla pasikeis neatpažįstamai.

Projektas bus įgyvendinamas trimis etapais. Pirmo etapo metu bus sutvarkyti inžineriniai tinklai, įvažiavimai su daugiau kasų, eismo juostos. Pastarųjų numatyta tiek, kad Naujosios perkėlos teritorijoje kelto laukiančių automobilių tilptų daugiau ir jų eilė netrikdytų eismo Minijos gatvėje. Teritorijai rekonstruoti jau yra paruoštas techninis projektas, iš savivaldybės gautas statybą leidžiantis dokumentas.

Po rekonstrukcijos perkėloje atsiras miesto autobuso stotelė. Keleiviams atvykti į keltą taps dar paprasčiau.

Antrojo etapo metu bus imamasi priemonių, kad padidėtų automobilių įvažiavimo ir išvažiavimo greitis. Planuojama į keltus ir iš jų judėti dviem eilėmis. Dėl to bus atliekama pakeliamųjų tiltelių ir keltų aparelių rekonstrukcija. Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai.

Visi pastatai bus tvarkomi trečiojo etapo metu. Jau patvirtintas teritorijos detalusis planas. Ruošiamasi statinių projektavimo konkursui. Keleiviams ir administracijai numatomas pastatas atsiras išilgai krantinės, reikalaujamu atstumu nuo marių kranto. Antrajame jo aukšte planuojama terasa, į kurią laisvai patekti ir pasigrožėti mariomis galės ne tik perkėlos klientai, bet ir visi norintieji. Čia turėtų būti įrengta ir kavinė.

Siekiant, kad teritorijos pertvarkymas netrikdytų sklandaus keleivių ir transporto priemonių perkėlimo keltais, darbai bus vykdomi rudenį ir žiemą iki pavasario, kai keleivių ir automobilių srautai maži.

 Visa keltų informaciją - telefone

2016 m. vasarą AB „Smiltynės perkėla“ klientams buvo pristatyta mobili programėlė keltas.lt. Programėlė nemokama, todėl ją į savo išmaniuosius telefonus gali parsisiųsti kiekvienas tiek „Android“, tiek iOS programines įrangos naudotojas. Ji išsiskiria tuo, kad visi keltų maršrutai ir tvarkaraščiai pateikti viename programėlės lange.

Šiai programėlei nereikia interneto ryšio – laikas iki sekančio kelto skaičiuojamas ir jam nesant. Tačiau internetas būtinas informacijai atnaujinti, tarkime, keltams plaukiant ne pagal tvarkaraštį arba pasitikrinti, ar prie Naujosios perkėlos Smiltynės pusėje nėra susidariusių transporto eilių.

Netrukus per keltas.lt programėlę bus galima įsigyti ir kelto bilietą keleiviams, dviratininkams ir pėstiesiems su vežimėliu, kuriems netaikomos nuolaidos.

 Projektas „Plaukiam į Nidą“ – ant bangos

Keleivių pamėgtas maršrutas greitaeigiu laivu Klaipėda-Juodkrantė-Nida-Juodkrantė-Klaipėda startuos ir šiemet, nuo gegužės 27 d. Pernai šiuo maršrutu perkelta 15,5 tūkst. keleivių, t. y. 1,4 tūkst. daugiau nei 2015 metais

Skatinant išankstinį bilietų įsigijimą internetu www.keltas.lt, jį perkant laive, kaip ir praėjusį sezoną, bus taikomas administracinis mokestis. Siekiama, kad klientai kelionę laivu planuotų iš anksto, tai garantuotų patogesnį įsėdimą, padėtų išvengti eilių prie laivo.

Kaip ir kiekvienais metais kelionės bilietais prekiaus Klaipėdos, Palangos, Nidos ir kiti turizmo ir informacijos centrai, kelionių agentūros. Bilietus bus galima įsigyti Senosios perkėlos kasose (Šiauriniame rage, Klaipėdoje).

Nuolaidų sistema taip pat nesikeis: pigiau bilietus įsigys keturių ir daugiau asmenų grupės, keleiviai su vaikais, turintys negalią bei vyresnio nei 70 m. amžiaus žmonės ir kt. Dviračio perkėlimas – nemokamas.

Keleiviams laive siūlomas visas paslaugų kompleksas: Wi-Fi visos kelionės metu, audio gidas lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis už simbolinį mokestį, galimybė įsigyti gėrimų čia pat esančiame kavos ir karštų gėrimų prekybos automate.

Laivas visą vasarą kursuos 2 kartus per dieną nuo krantinės Danės upėje, Senojoje perkėloje.

Apdovanojimai

2016 m. rugsėjo 6 d. vykusioje Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimų (NAVA) ceremonijoje AB „Smiltynės perkėla“ tarp didelių šalies įmonių pripažinta „Metų aplinkosaugos įmonė 2015“.

Taip įvertintas atsakingas AB „Smiltynės perkėla“ požiūris į socialinės gerovės kūrimą ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimą. Bendrovė neatmeta galimybės ateityje hibridizuoti turimus keltus – jų dyzeliniu kuru varomus variklius pakeisti varomais elektra. Tai ženkliai sumažintų dyzelinio kuro suvartojimą, kas leistų dar labiau sumažinti poveikį aplinkai.

Šiais metais iš NAVA gautas apdovanojimas AB „Smiltynės perkėla“ – antrasis. Praėjusiais metais įmonei įteiktas prizas „Metų darbovietė 2014“.

Š. m. kovo 23 d.Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) apdovanojo socialiai atsakingas uostamiesčio įmones. AB „Smiltynės perkėla“ skirtas apdovanojimas „Už mūsų Klaipėdą“. Bendrovė įvertinta už išskirtinį dėmesį visuomeninėms ir socialinėms iniciatyvoms.


Šiauliai
Šventėje pagerbti ir apdovanoti geriausi šių metų Šiaulių rajono sportininkai ir treneriai
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Šiauliai
Lietuva
Bardas, poetas, menininkas, muzikos grupės „Delčia“ narys, dainuojamosios poezijos albumo „Skylutė šalme“ autorius, pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis yra išleidęs tris knygas – poezijos knygą „Mūzoms ir jų kareiviams“, pjesę „Tango“, o leidykla VAGA jau trečią kartą išleido autoriaus sentencijų knygą „5.56 × 100 šovusių į galvą arba auliniais batais pramintų minčių„. Apie savitą ironiją, kūrybinį foną ir mintis, užrašytas tarp gyvenimo ir literatūros, su autoriumi kalbasi leidyklos redakcinė kolegija.
Tarp knygų lentynų | 5 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte prieš Kalėdas ragina toliau remti Ukrainą – ir kartu įspėja dėl saugumo rizikos Europos šalims.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Šeštadienį Raudonojoje sinagogoje vykusios adventinės popietės su Mindaugu Ancevičiumi metu Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir vicemerė Gita Vilčiauskienė įteikė Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklą ir pažymėjimą joniškiečiui Mindaugui Ancevičiui.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) primena vartotojams – nuo sausio keičiantis elektros ir gamtinių dujų tarifams, rodmenis būtina deklaruoti iki 2025 m. gruodžio 31 d. imtinai.
Lietuva | 2 MIN.
0
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte prieš Kalėdas ragina toliau remti Ukrainą – ir kartu įspėja dėl saugumo rizikos Europos šalims.
Pasaulis | 3 MIN.
0
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė apie naują karo laivų klasę, kuri bus pavadinta jo vardu – tokia garbė paprastai suteikiama tik buvusiems šalies vadovams.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Pirmadienį Šiaulių mieste ir rajone policijos pareigūnai nutraukė dviejų vairuotojų keliones. Abiejų girtumai viršijo dvi promiles, o vienam nedaug trūko iki sunkaus girtumo laipsnio.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį Kelmėje policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vaikinus, pas kuriuos rado galimai narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Baigiantis metams Pakruojyje atnaujintas dar vienas kiemas. Atsinaujinusia infrastruktūra džiaugiasi P. Mašioto g. 41 daugiabučio namo gyventojai. Čia pilnai sutvarkytas šalia namo esantis kiemas, naujai įrengtas šaligatvis.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Spalio 24 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, vadovaujami gamtos mokslų mokytojų, dalyvavo Nacionaliniame aplinkos apsaugos egzamine. Ši iniciatyva puikiai dera su progimnazijos siekiu puoselėti atsakingą požiūrį į aplinką – mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose „Tvarios mokyklos“ projektuose, skatindama mokinius kurti prasmingus pokyčius savo kasdienybėje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyrius sulaukė reikšmingos paramos iš Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ — dovanos, kurios tiesiogine prasme suteikia šilumos, saugumo ir palengvina kasdienę slaugą patiems mažiausiems pacientams.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Alytus
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0