Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Bibliotekos bičiulis, poetas, kunigas Justas Jasėnas ir vėl dovanojo naujų knygų, kurios užkariaus ne vieno skaitytojo širdį. Nuostabios istorijos laukia jūsų. Kviečiame skaityti!
Eglė Juozapa. Juozapa ir jos seserys (2019) – nuostabus likimo romanas. Siužeto ašis – meilė, svarbiausia likimo pasija. Ji išsipildo ir neišsipildydama, pripildo gyvenimą kaip indą. Laikas – nuo praėjusio amžiaus vidurio iki dabarties, kintantis ir keičiantis, tekantis Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Zarasuose, Vilniuje.
Užsisakyti ČIA.
Sonata Dirsytė. Fata Morgana (2020) – debiutinis Sonatos Dirsytės romanas, kaip sako autorė, skiriamas močiutei ir mamai – istorijų pasakotojoms. Istorinis romanas pasakoja apie tarpukario ir II pasaulinio karo paliestus Kėdainius. Tai įtraukianti išgyvenimo istorija apie tai, kaip žmonės bandė gyventi po karo: prisitaikyti ir išsigelbėti ar pasmerkti pražūčiai.
Užsisakyti ČIA.
Vytautas Mačernis. Praeinančiam pasaulyje praeisiu (2021). Poetas V. Mačernis (1921–1944), šiais metais minime jo gimimo 100-tį, savo vizionieriška poezija įėjo į lietuvių literatūros klasiką. Knygoje skelbiamas jo kūrybinis palikimas – eilėraščiai ir poetinė proza.
Užsisakyti ČIA.
Nijolė Kliukaitė-Kepenienė. Rupaus malimo (2019). Rašytojos, vertėjos, pedagogės, išleidusios per trisdešimt knygų, naujausiame romane per vienos šeimos likimą vaizduojama sudėtinga Rytprūsių istorija. Dramatiški krašto įvykiai atsispindi veikėjų savimonėje. Istorinės aplinkybės pinamos su egzistencinėmis įtampomis.
Užsisakyti ČIA.
Arvydas Juozaitis. Kauno saulė (2020). Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras, parašęs ne vieną dešimtį knygų. Naujausia eseistikos knyga – miesto epo, „karo ir taikos“ knyga. Autorius sako, kad rašė ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, liesdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi!
Užsisakyti ČIA.
Gasparas Aleksa naujausiame romane „Baik cirkus, Cvirka!“ (2020) pasakoja apie prieštaringo likimo rašytoją Petrą Cvirką. Šiandienos visuomenės požiūris į šį rašytoją bei jo kūrybą – akivaizdžiai poliarizuotas, vertintojų nuomonės aiškiai išsiskiria, neretai balansuodamos ties atviro konflikto riba.
Užsisakyti ČIA.
Kunigo, OFM Juliaus Sasnausko knygoje „Kraujomaiša“ (2019) – Šventojo Rašto eilučių aidas žmonių gyvenime. Tekstuose nėra tiesioginio Biblijos ištraukų interpretavimo ir pritaikymo – visa tai tarsi paskandinta kasdienių įvykių ir emocijų sraute, prisiminimų fragmentuose, dvasininko patirties detalėse.
Užsisakyti ČIA.
Nobelio literatūros premijos laureatės, rašytojos Olgos Tokarczuk romane „Praamžiai ir kiti laikai“ (2021) įtaigiai pasakojama apie išgalvotą Proamžių kaimą ir jo mįslingus gyventojus. Tai romanas apie destruktyvią laiko galią. 84 romano skyreliai – tai „laikai“, primenantys kaleidoskopą, kuriame realizmas susipina su magija.
Užsisakyti ČIA.
Viktorijos Daujotytės-Pakerienės, habilituotos humanitarinių mokslų daktarės, literatūros tyrinėtojos knyga „Kalbėjimo(si) erčios“ (2021) – tai, kaip sako autorė „teksteliai, fragmentai, mažosios esė persmelkia mane – iš pradžių kaip gyvenimas sau, o paskui ir kaip noras pasidalyti su kitais. Juk jei kalbu, tai ir kalbuosi. Jei ir vos girdimai. Vis sukasi mintyse toks kasdienis sakinukas: „Ką tu sau galvoji.“
Užsisakyti ČIA.
Giedrės Milerytės-Japertienės romanas „Kai Kaunas buvo Kaunas“ (2019) kviečia sužinoti kaip rengėsi ,ką valgė, ir kaip pramogavo tarpukario kauniečiai. Šiame istoriniame romane atgimsta Svarbiausias Kaunui XX a. laikotarpis.
Užsisakyti ČIA.
Literatūros almanache „Varpai“ (2021) rasite prof. Liberto Klimkos, I. Rudžianskaitės, A. Juozaičio kultūros straipsnių, kunigo, poeto Justo Jasėno eilėraščių, P. Highsmith detektyvinį apsakymą ir kitų puikių straipsnių.
Užsisakyti ČIA.
Dėkojame gerb. Justui Jasėnui už puikias knygas!
Parengė Jolanta Lementauskienė.