„Naujojo cirko stotelė Visagine’22“ programoje – inovatyvus žongliravimo menas

„Naujojo cirko stotelė Visagine’22“ programoje – inovatyvus žongliravimo menas
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino rajono savivaldybė

Rugsėjo 13-21 d. Visagine vyksiantis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko stotelė Visagine’22“ pakeis požiūrį į žongliravimą. Žongliravimo meistrai pademonstruos, kad miklus objektų mėtymas į orą nėra vien atrakcija – tai menas.

Žongliravimo meną festivalyje pristatys inovatyvi belgų cirko trupė „Post uit Hessdalen“. Muzikinį cirko teatrą kurianti trupė žanro žavesį skleidžia per būgnų ritmų ir žonglieriaus kamuoliukų jungtį. Cirko meistras Stijn Grupping ir teatro kūrėja Ine Van Baelen nepailsdami ieško naujų, skirtingų su cirku susijusių sričių kombinacijų, budina žiūrovų jausmus ir smalsumą. Visagine teatras „Post uit Hessdalen“ pristatys net du muzikinius žongliravimo spektaklius: „Pakuotojas“ ir „Žmogus smogia atgal“.

Spektaklis „Pakuotojas“ pasakoja apie virtualioje ekonomikoje nematomą žmogų. Tai žonglieriaus Stijno Gruppingo ir būgnininko Frederiko Meulyzerio ritmų dvikova, tyrinėjanti „mūsų“ laiko skubotumą: kaip šis primestas greitis prieštarauja mūsų natūraliems ritmams, tokiems kaip kvėpavimas ir širdies plakimas?

Pasirodymo „Žmogus smogia atgal“ ceremonijos centre – penki mediniai trikampiai, žonglierius ir būgnininkas. Guminiai kamuoliukai juda nuo vieno ligi kito objekto žongliruojami Stijn Grupping, o atlikėjas Frederik Meulyzer būgnais diktuoja ritmą. Drauge jie kuria harmonišką muziką ir intriguojančią kamuoliukų liniją.

Be pripažinto belgų trupės pasirodymo, žongliravimo meną atstovaus garsus Lietuvos žonglierius Kasparas Bujanauskas. Cirko artistas, rezidavęs Visagine 2022 m. žiemą, festivalyje pristatys kartu su bendraminčių trupe „Būda“ sukurtą darbą „7 minutės“. Žongliravimo spektaklis kalba apie žmogaus kelią per save, apie atsitiktines gyvenimo aplinkybes, kurios nejučia sustato viską į vietas. Žengti žingsnį per slenkstį į nežinomybę pasirodo saugiau nei neperžengus jo išlikti ramiam ir neblaškomam.

Plačiau: www.facebook.com