Naujoji Jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Černeckaitė: mane džiugina tai, kas vyksta Lazdijų rajone

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Šiandien pirmoji naujosios Jaunimo reikalų koordinatorės Sandros Černeckaitės darbo diena. Prieš tai ji keletą mėnesių dirbo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste. Dar anksčiau – su jaunimu dirbo Druskininkų savivaldybėje. Kaip tik iš ten ir sugrįžo į Lazdijus tiksliai žinodama, ką nori dirbti ir kokius tikslus įgyvendinti čia, savo gimtajame krašte.

„Jaunimo iniciatyvos, jaunimo užimtumo didinimo programa, jaunimo savanoriška tarnyba ir, galiausiai, per pastaruosius metus nuo 6 tūkst. iki 68,5 tūkst. eurų išaugęs biudžetas jaunimo politikos įgyvendinimui. Visa tai jau radau atėjusi. Žinau, kad kitiems metams planuojama teikti tarybai tvirtinti dar didesnį – bene 100 tūkst. eurų biudžetą. Dėl tos priežasties didėtų finansavimas didelio susidomėjimo sulaukusioms programoms. Labai tikiuosi, kad savivaldybės taryba jaunimą ir kitąmet, planuodami biudžetą, palaikys ne tik morališkai, bet ir finansiškai“, – teigė Sandra Černeckaitė.

Populiariausia naujovė – Jaunimo užimtumo programa

Trečius metus skaičiuojanti Lazdijų rajono savivaldybės moksleivių ir studentų užimtumo didinimo programa kasmet sulaukia rekordinio ir darbdavių, ir dirbti norinčių jaunuolių dėmesio. 2020 metais startavusi programa suteikia jauniems žmonėms galimybę užsidirbti bei išbandyti savo galimybes tam tikrose profesijose. Darbdaviams – tai galimybė pasinaudojus parama įdarbinti jaunuolius, padedančius siekti įmonės ar įstaigos užsibrėžtų tikslų. Atsižvelgiant į programos praktinį įgyvendinimą, ji kasmet tobulinama, finansavimas didėja. Pirmaisiais metais jaunuolių užimtumui didinti buvo skirta 25 tūkst. eurų, šiais – suma siekė 35 tūkst. eurų.

Iš viso per trejus metus programai buvo skirta 87 tūkst. eurų. 2020 metais startavus programai buvo įdarbinta 19 jaunuolių 17 darboviečių, o savivaldybės skirta subsidija darbo užmokesčiui, įskaitant privalomus mokėti mokesčius, siekė 100 proc. Po diskusijų jaunimo reikalų taryboje bei atsižvelgus į programos įgyvendinimą, 2021 m. darbdaviams skirta subsidija siekė 70 proc. Tokio dydžio subsidija išliko ir šiais metais. Praėjusiais metais į darbo rinką vasarą įsiliejo 32 jaunuoliai 22 įmonėse ir įstaigose, šiais metais 17 darboviečių dirbo 30 jaunų rajono gyventojų.

Finansavimas jaunimo veikloms išaugo daugiau kaip 11 kartų

Nuo 2019 m., kuomet jaunimo politikos įgyvendinimui buvo numatyta 6 tūkst. eurų, finansavimas šiai sričiai jau išaugo daugiau nei 11 kartų. Šiais metais jaunimo vasaros stovykloms, jaunimo apdovanojimų vakarui, savanoriškai tarnybai, jaunimo įdarbinimo programai, jaunimo iniciatyvų konkursui bei kitoms su jaunimo susijusioms veikloms skyrė daugiau kaip 68 tūkst. eurų.