Naujoje protesto akcijoje-performanse LNOBT bendruomenės dauguma kvies kultūros ministrą į pasimatymą

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bendruomenė, tęsdama protestą prieš konkurso į generalinio direktoriaus pareigas rezultatus ir abejotiną jo skaidrumą, penktadienį rengs jau trečią protesto akciją-performansą, kuris vyks prie teatro tarnybinio įėjimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Teatro bendruomenės nariai teigia, kad pastarosios savaitės kultūros ministro Simono Kairio pasisakymai žiniasklaidoje liudija apie jo nenorą situacijos spręsti tiesiogiai, nuvertinamas teatro bendruomenės balsas, o visuomenė klaidinama.
 
Ministras taip ir nesusitiko su teatro bendruomenės nariais, o savo pasisakymuose abejones konkurso rezultatais priskiria „vieno žmogaus“ (turint omenyje dabartinį direktorių Joną Sakalauską) nenorui trauktis iš pareigų.
 
Peticiją pasirašiusieji ir protestuojantieji LNOBT bendruomenės nariai nori pabrėžti, kad jų protestas yra nukreiptas būtent į jų balso negirdėjimą ir nėra susijęs su teatro vadovybe, pažymima pranešime.
 
Dėl šių priežasčių, norėdami skaidraus dialogo, teatro bendruomenės nariai protestu pirmiausia kreipiasi į kultūros ministrą Simoną Kairį, kviesdami jį diskutuoti apie susidariusią situaciją ir atsisakyti dangstymosi biurokratinėmis formuluotėmis.