PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2018 m. Vasario 21 d. 15:55

Naujausiuose reitinguose – Jurbarko gimnazijų kritimai

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


29735

Jurbarko rajono gimnazijos nepateko į pirmąjį šimtuką geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių.

Žurnalo „Reitingai“ 2017 metų šalies gimnazijų reitinge aukščiausioje pozicijoje iš Jurbarko rajono gimnazijų yra Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazija, užėmusi 138-ą vietą, Eržvilko gimnazija – 242, o Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija – 276 vietą. Palyginus su 2016 metų reitingais, visos Jurbarko krašto gimnazijos gerokai smuktelėjo žemyn. A. Giedraičio-Giedriaus gimnazija krito į 138-ą iš 92-os. Eržvilko gimnazija - į 242 vietą iš 120-osios. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos kritimas menkesnis – į 276 vietą iš 231-os. Geriausiųjų Lietuvos mokyklų penketuke – Klaipėdos licėjus (1 vieta), Panevėžio J. Balčikonio gimnazija (2 vieta); Marijampolės marijonų gimnazija (3 vieta); Kauno „Saulės“ gimnazija (4 vieta); Šiaulių J. Janonio gimnazija (penkta vieta).

Reitingų autoriai šiais metais visas gimnazijas vertino taip pat, kaip ir ankstesniais metais. Skaičiavo visų 2016 metais gimnazijas baigusių abiturientų kiekvieno valstybinio brandos egzamino balų vidurkius (lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, chemijos, IT, anglų, istorijos). Taip pat vertino, kiek dvyliktokų išlaikė konkretų brandos egzaminą vieną ir daugiau šimtukų. Antrus metus vertino, kiek kiekvienos gimnazijos absolventų įstojo į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas; taip pat atsižvelgė, kiek gimnazistų išvyko studijuoti į užsienio universitetus.

Reitingo sudarytojai siūlo vertinti ne tik vienos ar kitos gimnazijos vietą šiųmečiame reitinge, bet ir atkreipti dėmesį į vietą ankstesniais metais. Tada matyti, ar mokykla yra kylanti, ar beprarandanti kilimo pagreitį, o gal jau krentanti žemyn. Be to, kelerių metų pozicijos parodo, ar krytis buvo atsitiktinis, pavyzdžiui, dėl silpnesnės vienos abiturientų laidos, ar tai jau tendencija. Lygiai kaip ir kilimą kartais nulemia viena atsitiktinė stipresnė laida (ypač tai pasakytina apie nedideles kaimo vietovių mokyklas), ar pokyčiai yra sisteminiai.

Gimnazijų vadovai reitingais nesidomi?

Kai rajono savivaldybės tarybos narys viename iš posėdžių vienos rajono gimnazijos vadovės pasiteiravo, kelintą vietą jos vadovaujama mokymo įstaiga užėmė naujausiame 2017 metų gimnazijų reitinge, ji atvirai rėžė, kad nesidomi tokiais reitingais ir nematanti reikalo to daryti. Jos žodžiais, tokiuose reitinguose lyginama tai, kas nesulyginama - atsirenkančius mokinius gimnazijos ir neatsirenkančios. Taip gimnazijos vadovė pademonstravo, kad į rankas nebuvo paėmusi šio žurnalo. Reitingų sudarytojai tokias gimnazijas vertina atskirai – skelbia dvejus reitingus: mokinius atsirenkančių ir nesirenkančių.

Ši gimnazijos vadovė nežiūri rimtai į reitingus. O be reikalo. Vertėtų pasinagrinėti vien dėl to, kad palygintų savo mokymo įstaigos brandos egzaminų vidurkius su kitomis rajono gimnazijomis. „Mūsų laikas“ surinko duomenis, iš kurių matyti, kad lietuvių kalbos ir literatūros bei fizikos egzaminų vidurkis, lyginant tris rajono gimnazijas, yra aukščiausias Veliuonos gimnazijoje. Tiesa, pastarojoje biologijos ir geografijos egzaminų vidurkis buvo mažiausias iš trijų rajono gimnazijų. Tuo tarpu Eržvilko gimnazijoje geografijos egzaminų vidurkis buvo aukščiausias. Jurbarko gimnazija išsiskyrė aukščiausiu chemijos, biologijos egzaminų vidurkiu.

Motyvacija mokytis - kelionė

Mokymo įstaigų vadovams vertėtų pavartyti ir tokius žurnalus kaip „Reitingai“ vien dėl to, kad gali rasti naudingų patarimų, idėjų. Kad ir tokia, kaip Vilniaus „Gabijos“ gimnazijoje pažangiausiai klasei skiriama 500 eurų vertės kelionė.

Panaudota „REITINGAI“ žurnalo informacija