Naujausiame savivaldybių aplinkosaugos reitinge Druskininkai – tarp pirmaujančių savivaldybių

1-1-scaled
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija paskelbė Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2023 metų rezultatus. Jame Druskininkų savivaldybė užėmė solidžią ketvirtąją vietą ir yra tarp Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderių.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, Druskininkams aplinkos tausojimas yra viena iš prioritetinių krypčių priimant sprendimus visose srityse.

„Pažangūs energetikos ir aplinkos tausojimo sprendimai lydi kiekvieną mūsų projektą – juk esame žaliausias Lietuvos kurortas. Esame vieninteliai, kurie turime 100 proc. ekologišką elektra varomą viešąjį transportą, tyrimai parodė, kad druskininkiečiai geriausiai rūšiuoja atliekas – mūsų bendruomenė visapusiškai rūpinasi aplinka, kurioje gyvena, todėl džiugu, kad mūsų pastangas įvertino ir šalies ekspertai“,  – sako meras R. Malinauskas.

Aplinkosaugos reitingas sudarytas iš 48 vertinimo kriterijų, kurie suskirstyti į devynias grupes.

Šio reitingo kriterijus kūrė Aplinkos ministerijos specialistai, išorinių konsultantų komanda ir nepriklausoma, iš skirtingų sektorių atstovų sudaryta ir aplinkos ministro įsakymu patvirtinta ekspertų komisija.

Buvo vertinami ne vien savivaldybių aplinkosauginiai duomenys, tačiau ir energetika, statyba ir teritorijų planavimas, susisiekimas, klimato kaitos valdymas, aplinkos ir vandens kokybė, biologinė įvairovė, aplinkosauginis sąmoningumas. Didelė duomenų dalis, atspindinti savivaldybių parengtas strategijas, taikomas praktikas ir iniciatyvas, buvo surinkta apklausus savivaldybes. Likusi dalis duomenų, susijusių su konkrečiais rezultatais, buvo surinkta iš valstybinių įstaigų ir įmonių.

Druskininkų savivaldybė aukščiausias pozicijas užėmė energetikos, statybos ir teritorijų planavimo, susisiekimo srityse.

Druskininkų savivaldybė aukščiausias pozicijas užėmė energetikos, statybos ir teritorijų planavimo, susisiekimo srityse.