Naujasis vokalo studijos „Rokoko“ albumas subūrė pilną salę muzikos mylėtojų

20231020-IMG_8502-min
Šiauliai
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. spalio 19 d. 18 val. Šiaulių kultūros centre vyko šventinis koncertas, kurio metu pristatyta šeštoji Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ (meno vad. Rasa Kauneckaitė) kompaktinė plokštelė „Širmasis kumeliuk“. Koncertas – netradicinis, paremtas laisvojo ugdymo pedagogikos principais, kuriais ugdomi ir vokalo studijos „Rokoko“ dainininkai. Kompaktinės plokštelės pristatymas pilnutėlėje salėje susirinkusiems žiūrovams paliko neišdildomą įspūdį, sužavėjo vietos bendruomenę ir muzikos entuziastus. Nuskambėjus paskutinėms vakaro koncerto natoms, buvo aišku, kad kompaktinės plokštelės „Širmasis kumeliukas“ muzika dar ne vienerius metus skambės susirinkusių klausytojų širdyse. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Spalio 19-osios vakarą Šiaulių kultūros centro Kamerinė salėje tvyrojo šventinė atmosfera – čia buvo pristatyta Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ kompaktinė plokštelė „Širmasis kumeliuk“. Tai per trejus metus su meile subrandintas viso kolektyvo kūrybinis rezultatas. Dainos albumui buvo pradėtos kurti dar per karantiną, o visų jų muzikos autorė yra pati vokalo studijos meno vadovė Rasa Kauneckaitė.

„Labai ačiū, kad atėjote šį vakarą praleisti kartu su dainuojančiais vaikais mums tokią svarbią dieną – naujų „Rokoko“ dainų palydėjimo į visas erdves šventę“, – dėkojo Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ įkūrėja ir meno vadovė Rasa Kauneckaitė.

Pasveikinti jaunuosius talentus atvyko ir J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kuris dėkojo vokalo studijos „Rokoko“ meno vadovei, jaunųjų atlikėjų tėveliams už kantrybę ir meilę vaikams. „Ačiū, Rasa, už stebuklus, kuriuos Jūs darote. Dėkoju tėveliams, kad vaikams leidžiate išsiskleisti“, – kalbėjo J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Koncerto metu buvo atlikti visi albumo kūriniai, pristatytos įvairios dainų atsiradimo istorijos, skambėjo ir muzikiniai kūriniai iš senesnio vokalo studijos repertuaro.

Ne paslaptis, kad Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ vaikai yra ugdomi laisvojo ugdymo pedagogikos principu pagrįstais metodais, kurie padeda geriau atsiskleisti vaiko muzikiniams, kūrybiniams gebėjimams, asmenybei ir emocinei organikai. Todėl kompaktinės plokštelės pristatymo renginyje skambėjo ne tik albumo dainos, renginio metu studijos įkūrėja pademonstravo keletą laisvojo ugdymo metodika grįstų režisūrinių koncerto sprendimų.

„Kai reikėjo rinktis šio koncerto formatą, buvo nuspręsta, kad tai bus ne visai tradicinė koncerto forma. Mes sugalvojome įvesti šiek tiek laisvojo ugdymo pedagogikos principais pagrįstų režisūrinių sprendimų, kur svarbus ne rezultatas, o pats kūrybinis procesas“, – pasakojo R. Kauneckaitė.

Organizatoriai informuoja, kad visą paskaitą apie laisvojo ugdymo pedagogikos principus ir metodiką visai netrukus bus galima išvysti Šiaulių kultūros centro „Youtube“ paskyroje.

Koncerte netrūko šurmulio ir šventinės atmosferos, kurią sukūrė Kamerinėje salėje žaismingai nusiteikę jaunieji klausytojai. Tikimasi, kad naujoji Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ kompaktinė plokštelė „Širmasis kumeliuk“ atras savo klausytojus ir lepins juos kokybiška muzika.  

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt