Naujasis omikron variantas jau nustatytas keliose Europos šalyse

Naujasis omikron variantas jau nustatytas keliose Europos šalyse
Pasaulis
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pasaulį bauginantis naujasis koronaviruso mutacijos variantas omikron jau veržiasi į Europą. Sekmadienį šalys skelbia apie pirmuosius nustatytus šios atmainos atvejus.

Vokietijoje patvirtinti du užsikrėtimo omikron varianto koronavirusu atvejai 

Vokietija šeštadienį patvirtino pirmuosius šalyje du užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejus – omikron atmainos infekcija diagnozuota keleiviams, kurie į Miuncheno oro uostą atvyko iš Pietų Afrikos, pranešė Bavarijos pareigūnai.

„Bavarijoje buvo patvirtinti du įtariami užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu, kurį Pasaulio sveikatos organizacija (PPO) priskyrė prie keliančiųjų susirūpinimą, atvejai“, – pranešime nurodė šios pietinės Vokietijos žemės sveikatos apsaugos ministerija.

Užsikrėtusieji, kurie į Vokietiją atvyko trečiadienį, izoliuojasi namuose nuo tada, kai buvo gauti teigiami jų PGR tyrimo dėl koronaviruso rezultatai, pridūrė ministerija.

Ministerijos atstovė spaudai pažymėjo, kad, perskaitę žiniasklaidos pranešimus apie naująjį variantą, šie asmenys „suskubo atlikti tyrimą dėl šios atmainos“.

Atstovė taip pat pareiškė, kad koronavirusas buvo diagnozuotas ir dviem užsienio keleiviams, kurie penktadienį atskrido į Bavariją iš Keiptauno, ir institucijos šiuo metu mėgina nustatyti, ar jie taip pat yra užsikrėtę naujojo varianto koronavirusu.

Bavarija apie du patvirtintus atvejus pranešė netrukus po to, kai Vokietijos Heseno žemės pareigūnai paskelbė, kad regione nustatytas pirmas įtariamas užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejis.

Įtariamas omikron varianto infekcijos atvejis nustatytas asmeniui, kuris taip pat atvyko iš Pietų Afrikos. Šiam asmeniui, kuris yra visiškai pasiskiepijęs nuo koronaviruso, per šią savaitę pasireiškė simptomų ir jis atliko testą.

Galutiniai viruso genomo sekoskaitos rezultatai turėtų būti žinomi „artimiausiomis dienomis“.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis  variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.

Europos Sąjungos sveikatos apsaugos agentūra penktadienį perspėjo, kad omikron varianto keliama grėsmė Europai yra „didelė arba labai didelė“.

ES pareigūnai penktadienį susitarė paraginti visas 27 Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su keliomis pietinėmis Afrikos valstybėmis. Vokietija tokios politikos jau laikosi.

Italija pranešė apie pirmąjį užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu atvejį

 

Italija vėlai šeštadienį pranešė nustačiusi pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu atvejį – naujoji atmaina diagnozuota iš Mozambiko atvykusiam asmeniui.

Aukščiausio lygio laboratorija atliko „iš Mozambiko atvykusio paciento teigiamo mėginio genomo sekoskaitos tyrimą“, pranešė nacionalinis sveikatos institutas.

„Paciento ir jo šeimos narių sveikatos būklė yra gera“, – nurodoma instituto paskelbtame pranešime.

Netrukus bus nustatyta, ar kuris nors iš pietiniame Kampanijos regione gyvenančios šeimos narių taip pat užsikrėtė naujojo varianto koronavirusu.

Italija penktadienį uždraudė atvykti į šalį visiems asmenims, kurie per ankstesnes dvi savaites lankėsi pietinėje Afrikos dalyje, kurioje buvo nustatyta naujoji viruso atmaina. Taip pat buvo sustabdyti skrydžiai iš šio regiono.

Be to, visiems į Italiją jau atvykusiems asmenims, kurie pas pastarąsias dvi savaites lankėsi Afrikos pietuose, nurodyta nedelsiant apie tai pranešti atitinkamoms institucijoms, atlikti COVID-19 testą, izoliuotis 10 dienų ir, pasibaigus šiam laikotarpiui, pakartotinai atlikti testą.

Italija yra viena iš labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių šalių. Nuo 2020 metų vasario virusas šalyje jau pareikalavo daugiau kaip 133 tūkst. gyvybių. 

Be to, jau kelias dienas šalyje fiksuojama po daugiau kaip 10 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų per dieną.

 

Čekijoje patvirtintas pirmasis šalyje užsikrėtimo omikron varianto koronavirusu atvejis

Šiaurės Čekijos Libereco miesto ligoninė patvirtino pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu atvejį, Čekijos televizijai šeštadienį pranešė šios regioninės ligoninės atstovas Vaclavas Rikaras.

„Atlikę sekoskaitos tyrimą, mano kolegos iš genetikos ir molekulinės diagnostikos departamento patvirtino, jog yra 90 proc. tikimybė, kad tai yra ši atmaina“, – pareiškė jis.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas šeštadienį pareiškė, kad užsikrėtusi moteris lankėsi Namibijoje ir per Pietų Afriką bei Dubajų grįžo į Čekiją.

„Atsižvelgdami į tai, iš kur atvyko pacientė ir į visas aplinkybes, galime patvirtinti, kad [užsikrėtimo šio varianto koronavirusu] atvejis patvirtintas“, – pridūrė V. Rikaras.

Jis pažymėjo, kad mėginį dabar tirs nacionalinė etaloninė laboratorija.

„Tačiau rezultatas jau yra labai tikslus“, – pareiškė ligoninės atstovas.

A. Babišas sakė, kad moteris buvo pasiskiepijusi.

Čekija, turinti 10,7 mln. gyventojų, šiuo metu išgyvena naują sergamumo COVID-19 pliūpsnį. Ketvirtadienį šalyje buvo užregistruota rekordiškai daug naujų užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejų – 27 717.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.

Europos Sąjungos (ES) sveikatos apsaugos agentūra penktadienį perspėjo, kad omikron varianto keliama grėsmė Europai yra „didelė arba labai didelė“.

ES pareigūnai penktadienį susitarė paraginti visas 27 Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su keliomis pietinėmis Afrikos valstybėmis.

Čekija tokius apribojimus nustatė jau penktadienį.

Izraelis dėl plintančio naujojo omikron varianto uždaro sienas visiems užsieniečiams

Izraelis rengiasi vėliau sekmadienį uždaryti savo sienas visiems užsieniečiams, siekdamas sustabdyti naujosios COVID-19 sukėlėjo atmainos omikron plitimą, pranešė ministro pirmininko biuras.

„Užsienio piliečiams draudžiama atvykti į Izraelį, išskyrus atvejus, patvirtintus specialiojo komiteto“, – nurodoma biuro paskelbtame pranešime, kuriame taip pat pažymima, kad ši priemonė įsigalios sekmadienio vakare.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.