Aktualijos | 7 MIN.

Naujasis maitinimo paslaugos tiekėjas mokykloje neatsigina pastabų

Reporteris Monika
2021 m. balandžio 23 d. 13:16
maitinimas-mokyklose-1536x853.jpg

Lietuvoje ne itin maloniame kontekste linksniuojamai VšĮ „Bruneros“ laimėjus Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos viešąjį maitinimo paslaugų konkursą, mokyklos bendruomenė į naująjį maitinimo paslaugos tiekėją nuo pat pradžių žvelgė pro padidinamąjį stiklą. Pokyčius pirmiausia pajuto vaikai ir jais ėmė skųstis savo tėvams. „Kaip norėčiau, kad į mokyklą sugrįžtų senoji mūsų valgykla“, – taip mamai pasiguodė viena mokyklos pradinukė.  Šiuo klausimu mokykloje buvo suorganizuotas susirinkimas, kuriame naujajam viešąjį konkursą laimėjusiam maitinimo tiekėjui buvo išsakyta pastabų. Mokyklos administracija teigia, kad kol kas į jas atsižvelgiama.

Vaikai pajuto maitinimo pokyčius

Pasibaigus sutarčiai su buvusiu Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos maitinimo paslaugos tiekėju, jį nuo šių metų sausio 3 dienos pakeitė kitas – Kretingoje registruota VšĮ „Bruneros“. Sutartis pasirašyta metams su galimybe pratęsti, jeigu nebus nustatyta pažeidimų ir tenkins maitinimo paslaugos kokybė.

Pagal numatytus teisės aktus, buvo paskelbtas naujas viešasis maitinimo paslaugos tiekėjo konkursas. Viešajame pirkime dalyvavo keturi tiekėjai, tarp kurių buvo ir buvęs maitintojas. Įvertinus visus viešųjų pirkimų reikalavimus, viešųjų pirkimų komisija laimėtoju paskelbė VšĮ „Bruneros“.

Kovo pabaigoje į kontaktinį ugdymą sugrįžo pradinių klasių mokiniai, kurie pastebėjo pokyčius maitinime. Dėl maitinimo kokybės suprastėjimo vaikai pradėjo sakyti savo tėvams.

„Turėti vienareikšmišką nuomonę apie naujas maitinimo paslaugas mokykloje yra sunku, nes patys tėvai maisto neragauja, tik remiasi vaikų patirtimi. Kiek galima ja pasitikėti, tai jau klausimas kiekvienam individualiai. Iš vaikų lūpų girdime, kad buvusio maitinimo tiekėjo paslaugos buvo geresnės, maistas buvo įvairesnis, didesnis asortimentas, išskirtas į dvi grupes – pagrindinį ir tausojantį. Remiantis vaikų nuomone, maistas buvo skanesnis, daugiau druskos, cukraus. Ar tai yra gerai, čia irgi klausimas, tačiau vaikų skoniui adaptuotis prie šių tiekėjų maisto yra sunkiau. Vaikai sako, kad košės nėra skanios, virtos vandenyje ir be druskos, sriubos per skystos. Buvo iškelta ir kita problema – ne visada lieka maisto pasirinkimui. Dėl pandemijos valdymo priemonių, valgymo laikas skirtingų klasių mokiniams grafike nurodytas skirtingas, tad atėjusiems valgyti vėlesniu laiku, didžioji dalis asortimento būna išpirkta ir likę vos vienas patiekalas, tad nėra galimybės pasirinkti. Senasis maitintojas papildomai tiekdavo ir sveikos sudėties užkandžių, o dabar to neliko“, – situaciją vertino Alytaus Senamiesčio pradinę mokyklą lankančios mergaitės mama (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), nenorėjusi viešai atskleisti savo duomenų.

Valgiaraštį koreguoja

Maitinimo paslaugas mokykloje pradėjus teikti naujam tiekėjui, mokyklos vadovybė organizavo stebėseną ir kokybinį tyrimą, klausė mokinių nuomonės apie maistą.

„Žinoma, su kiekvienu nauju tiekėju tiek maitinimo, tiek kitose srityse pradžia būna ne visuomet tokia, kokia norėtume. Buvo patvirtintas ir naujas valgiaraštis. Dėl pačios maitinimo paslaugos sulaukiame įvairių vertinimų. Sausį, vasarį ir beveik visą kovo mėnesį didžioji dalis mokinių mokėsi nuotoliniu būdu, valgykloje valgė tik priešmokyklinio ugdymo vaikų dvi grupės. Tuomet nusiskundimų dėl maitinimo paslaugos nesulaukėme. Tačiau stebėjome, vertinome, ar vaikai valgo, ar jiems skanu. Su tiekėju buvo sutarta, kad bus atsižvelgta į vaikų nuomonę ir pagal tai valgiaraštis bus koreguojamas. Kartą jį jau koregavome, o eigoje planuojame tai padaryti dar kartą“, – sakė Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos direktorė Jolita Petkevičienė.

Kovo 22 dieną į mokyklą sugrįžo 1-4 klasių mokiniai. Esą dėl reikalavimų užtikrinti, kad nepasklistų COVID-19 infekcija, valgykloje tuo pačiu metu valgyti gali tik vienos klasės mokiniai, todėl buvo susidurta su tam tikrais iššūkiais. Tėvai išsakė pastabų, kad ne visi vaikai gali pavalgyti 11-12 val., kai artėja pietų metas. Tėvams buvo paaiškinta, jog nėra kitokių galimybių dėl esamų pandemijos valdymo reikalavimų.

Organizavo kokybinį tyrimą

„Man kaip mokyklos vadovei ir pačiai rūpi maitinimo paslauga, todėl kiekvieną dieną būname valgykloje ir stebime, kokia yra situacija, kalbamės su vaikais. Balandžio mėnesį vykdėme kokybinį tyrimą, kai kiekvienos klasės vadovas fiksavo, ką vaikai pagal pateiktą valgiaraštį valgo, ar viską suvalgo, aptarinėjo su vaikais, kas jiems patiko arba ne ir kodėl. Po tyrimo mes, administracija, kalbėjomės su kiekviena klase, diskutavome, kaip jie vertina maitinimo paslaugos kokybę, ar pastebi, kokių nors pokyčių“, –  pasakojo J. Petkevičienė.

Kalbėdama apie tyrimo rezultatus, direktorė sakė, kad maždaug 19 proc. valgykloje valgančių mokinių įvardijo, kad valgyklos maistas yra labai skanus. Apibūdindami maistą vaikai rašė teiginius, kad „skanu kaip pas močiutę“, „skanu kaip namie“, „labai patiko“. Skaniausių vaikams patiekalų sąraše – blynai su įvairiu įdaru, kepsniai. 61 proc. makinių įvardijo, kad skanu, norėtų pakartoti maisto, tačiau galėtų būti  tirštesnė sriuba, košė. 20 proc. mokinių teigė, kad maistas yra neskanus: trūksta skonio, druskos, perkepti blynelių kraštai, „be skonio“, salotos per aštrios.

Aptarti maitinimo paslaugų kokybę ir tyrimo rezultatus šią savaitę buvo suorganizuotas tėvų ir maitinimo paslaugos tiekėjų susirinkimas. Mokykloje yra 302 mokiniai. Susirinkime dalyvavo 44 teisėti vaiko atstovai.

Tėvai išsakė vaikų perteiktą nuomonę, jog valgyklos maistas nėra skanus, sriubos per skystos ir jos mažai. Domėtasi ir apie pusfabrikačius, tačiau buvo paaiškinta, kad visi patiekalai yra gaminami valgykloje, išskyrus bandeles. Tėvai išsakė norą turėti galimybę paragauti „Bruneros“ tiekiamo maisto. Taip pat jie apgailestavo, kad iš viso tenka diskutuoti apie maitinimo paslaugos kokybę, kuri jų netenkina.

Susirinkimo metu buvo nuspręsta, kad gegužės antroje pusėje, bendradarbiaujant su tėvų aktyvu, bus organizuojama mokinių tėvų apklausa ir vertinama maitinimo paslaugos kokybė, ar buvo atsižvelgta į pastebėjimus.

Pasak mokyklos direktorės, valgiaraštis yra sudaromas dviem savaitėms, todėl bent du ar tris kartus turėtų apsisukti jo ratas, kad būtų galima vėl objektyviau įvertinti, kurie patiekalai vaikams yra mažiau priimtini ir koreguoti valgiaraštį.

„Optimistiškai nuteikia tai, kad maitinimo tiekėjas atsižvelgia į mūsų pastebėjimus ir pagal galimybes stengiasi atliepti poreikius, koreguoja valgiaraščius. Mūsų noras yra, kad maitinimo paslaugos kokybė būtų kuo aukštesnė ir tenkintų absoliučios daugumos poreikius“, – sakė direktorė J. Petkevičienė.

Į rėmus spraudžia teisės aktai

Susisiekus su VšĮ „Bruneros“ marketingo vadove Silva Petrikauskiene, ji patikino, kad į mokyklos bendruomenės pastebėjimus atsižvelgiama ir pagal tai koreguojami valgiaraščiai.

„Jeigu mokyklos bendruomenei nepatiko sriubos, pakeitėme jas kitomis. Tokia yra mūsų praktika, visuomet valgiaraščius deriname su bendruomenėmis tiek, kiek leidžia normatyviniai aktai. Druska, cukrus, riebalai, bulvės yra ribojami. Reikalavimai yra labai griežti, todėl mitybos skyrius tuo klausimu intensyviai dirba ir kartu su bendruomene ieško kompromisų. Jeigu kas nors turi nusiskundimų, pageidavimų, yra nemokama kokybės linija, kuria visi gali skambinti ir išsakyti pastebėjimus. Tačiau visada prašome, kad mokyklų bendruomenės išreikštų bendrą poziciją. Stengiamės patekinti lūkesčius, tačiau jie turi atitikti normatyvinius teisės aktus, reglamentuojančius vaikų mitybą. Esame atviri, tokia įmonės praktika yra visoje Lietuvoje“, – paaiškino S. Petrikauskienė.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“


Šiauliai
Dalia Šidiškienė: moterys – šeimos kultūrinių patirčių ambasadorės
Artėjant gražiausioms metų šventėms, neretai tenka pasukti galvas dėl dovanų artimiesiems ir draugams. Namams prisipildžius ne visada reikalingų daiktų, vis dažniau renkamės dovanoti emocijas ir turiningą laiką. Būtent apie kultūros skleidžiamą grožį laidoje „Moterims 45+“ kalėjomės su Dalia Šidiškiene, kuri akcentuos, kad vidinį grožį kartais puoselėti gali būti net lengviau nei išorinį.
Kultūra | 3 MIN.
0
Akmenė
Lietuva
Gruodžio mėnesį Akmenės rajone vyko paramos akcija „Kalėdinė šypsena pafrontės vaiko, senolio, kario veide“, skirta Ukrainos žmonėms.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Ar žinojote, kad Pekino antis yra ir paukščio rūšis, ir patiekalas? Pastarasis yra specialus iš Kinijos kilęs anties paruošimo būdas, vertinamas dėl ryškaus kontrasto tarp traškios odelės ir itin sultingos mėsos. O pirmąją – šviežią Pekino antį – šią savaitę kaip tik galima įsigyti už mažesnę kainą. „Maximos“ kulinarinių idėjų partnerė Brigita Uyar pataria, kaip ją paruošti ir dalijasi ypatingu šventiniu receptu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
2026 metų sausis atneš transformacijos ir naujų pradžių energiją. Kosmosas tarsi kvies mus iš naujo įvertinti savo prioritetus, susitelkti į vidinius išteklius ir būti nuoširdiems patiems sau. Tai metas, tinkamas planams tikslinti, kryptims peržiūrėti ir brandiems sprendimams priimti.
Horoskopai | 5 MIN.
0
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte prieš Kalėdas ragina toliau remti Ukrainą – ir kartu įspėja dėl saugumo rizikos Europos šalims.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) primena vartotojams – nuo sausio keičiantis elektros ir gamtinių dujų tarifams, rodmenis būtina deklaruoti iki 2025 m. gruodžio 31 d. imtinai.
Lietuva | 2 MIN.
0
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte prieš Kalėdas ragina toliau remti Ukrainą – ir kartu įspėja dėl saugumo rizikos Europos šalims.
Pasaulis | 3 MIN.
0
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė apie naują karo laivų klasę, kuri bus pavadinta jo vardu – tokia garbė paprastai suteikiama tik buvusiems šalies vadovams.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Pirmadienį du jaunus vyrus, su savimi turėjusius galimai narkotinių medžiagų, sulaikę Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai praneša vakare sulaikę ir dar vieną.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Pirmadienį Šiaulių mieste ir rajone policijos pareigūnai nutraukė dviejų vairuotojų keliones. Abiejų girtumai viršijo dvi promiles, o vienam nedaug trūko iki sunkaus girtumo laipsnio.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0
Baigiantis metams Pakruojyje atnaujintas dar vienas kiemas. Atsinaujinusia infrastruktūra džiaugiasi P. Mašioto g. 41 daugiabučio namo gyventojai. Čia pilnai sutvarkytas šalia namo esantis kiemas, naujai įrengtas šaligatvis.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Artėjant gražiausioms metų šventėms, neretai tenka pasukti galvas dėl dovanų artimiesiems ir draugams. Namams prisipildžius ne visada reikalingų daiktų, vis dažniau renkamės dovanoti emocijas ir turiningą laiką. Būtent apie kultūros skleidžiamą grožį laidoje „Moterims 45+“ kalėjomės su Dalia Šidiškiene, kuri akcentuos, kad vidinį grožį kartais puoselėti gali būti net lengviau nei išorinį.
Veidai | 3 MIN.
0
Po truputį namai, gatvės, miestai prisipildo kalėdinės dvasios ir jaudinančio šv. Kalėdų laukimo. Šis nuostabus reiškinys neaplenkė ir Lizdeikos gimnazijos, kurioje nuolat puoselėjamos gražios tradicijos padėti kitiems ir skiriamas didelis dėmesys empatijos ugdymui. Empatiški žmonės moka atpažinti kito žmogaus emocijas, nuotaikas bei parodyti, kad supranta, ką jaučia kitas žmogus. Kasmet, artėjant gražiausioms metų šventėms, gimnazijoje vyksta tradiciniai labdaros renginiai. Vienas iš jų – kalėdinė mugė „Parduok kalėdinę nuotaiką“.
Jaunimas | 3 MIN.
0
Pakruojis
Radviliškis
Tai buvo vakaras, kupinas šviesos, emocijų ir jaunų talentų. Ačiū visiems, kurie buvo kartu ir kūrė šią ypatingą šventę – jauniesiems talentams, laureatams, svečiams, žiūrovams ir visiems prisidėjusiems prie renginio. Jūsų energija, šypsenos ir palaikymas pavertė šį vakarą tikru žvaigždžių spindesiu!
Jaunimas | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 dieną Pociūnuose vyko adventinis padėkos vakaras „Ant angelo sparnų gerumas supas“. Į šventę atvyko Pakalniškių seniūnijos seniūnas Tomas Žukaitis. Renginį pradėjo Pociūnų kultūros namų pop grupė „Spindulėlis“. Su advento papročiais supažindino ir šventinę nuotaiką kūrė Šeduvos kultūros ir amatų centro folklorinis ansamblis „Melnyčia“.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Artėjant gražiausioms metų šventėms, neretai tenka pasukti galvas dėl dovanų artimiesiems ir draugams. Namams prisipildžius ne visada reikalingų daiktų, vis dažniau renkamės dovanoti emocijas ir turiningą laiką. Būtent apie kultūros skleidžiamą grožį laidoje „Moterims 45+“ kalėjomės su Dalia Šidiškiene, kuri akcentuos, kad vidinį grožį kartais puoselėti gali būti net lengviau nei išorinį.
Veidai | 3 MIN.
0
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Ar žinojote, kad Pekino antis yra ir paukščio rūšis, ir patiekalas? Pastarasis yra specialus iš Kinijos kilęs anties paruošimo būdas, vertinamas dėl ryškaus kontrasto tarp traškios odelės ir itin sultingos mėsos. O pirmąją – šviežią Pekino antį – šią savaitę kaip tik galima įsigyti už mažesnę kainą. „Maximos“ kulinarinių idėjų partnerė Brigita Uyar pataria, kaip ją paruošti ir dalijasi ypatingu šventiniu receptu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Ne vienas Kūčių ar Kalėdų išvakarėse pastebi, kad šventinis stalas – dar ne iki galo sustyguotas. Tačiau panikuoti nereikia, nes net ir per trumpą laiką galima pasigaminti skanių ir šventiškų patiekalų. Tereikia rinktis paprastesnius, greičiau paruošiamus receptus, kurie būtų nebrangūs ir lengvai pagaminami. Į pagalbą skuba žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“, kviesdamas pasigaminti tris greitus ir nebrangius patiekalus šventiniam stalui.
Virtuvė | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
2026 metų sausis atneš transformacijos ir naujų pradžių energiją. Kosmosas tarsi kvies mus iš naujo įvertinti savo prioritetus, susitelkti į vidinius išteklius ir būti nuoširdiems patiems sau. Tai metas, tinkamas planams tikslinti, kryptims peržiūrėti ir brandiems sprendimams priimti.
Horoskopai | 5 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ar žinojote, kad Pekino antis yra ir paukščio rūšis, ir patiekalas? Pastarasis yra specialus iš Kinijos kilęs anties paruošimo būdas, vertinamas dėl ryškaus kontrasto tarp traškios odelės ir itin sultingos mėsos. O pirmąją – šviežią Pekino antį – šią savaitę kaip tik galima įsigyti už mažesnę kainą. „Maximos“ kulinarinių idėjų partnerė Brigita Uyar pataria, kaip ją paruošti ir dalijasi ypatingu šventiniu receptu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Ne vienas Kūčių ar Kalėdų išvakarėse pastebi, kad šventinis stalas – dar ne iki galo sustyguotas. Tačiau panikuoti nereikia, nes net ir per trumpą laiką galima pasigaminti skanių ir šventiškų patiekalų. Tereikia rinktis paprastesnius, greičiau paruošiamus receptus, kurie būtų nebrangūs ir lengvai pagaminami. Į pagalbą skuba žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“, kviesdamas pasigaminti tris greitus ir nebrangius patiekalus šventiniam stalui.
Virtuvė | 5 MIN.
0