Giedrius ŠteimantasŠaltinis: Etaplius.lt

248236

Šiauliečiai naująjį sezoną pradėjo pralaimėjimu, kuris įvyko paskutinę sekundę.

Praeitą sekmadienį prasidėjo naujasis Lietuvos rankinio pirmosios lygos sezonas. Tarp septynių jame dalyvaujančių ekipų yra ir atjaunėjusi RK „Šiauliai“ komanda. Pirmasis šiauliečių testas buvo išvykoje prieš HC „Utena“ komandą.

Taškas į tašką vykusias rungtynes po paskutinę sekundę pelnyto 7 metrų baudinio laimėjo aikštelės šeimininkai 29:28 (16:15). Rungtynių pradžia buvo įtempta ir nervinga: nei viena komanda nesugebėjo atsiplėšti didesniu nei dviejų įvarčių skirtumu.

Ir nors šiauliečiai ir atidarė šios dienos rungtynes, kai Artūras Budraitis pelnė pirmąjį įvartį, toliau visą pirmąjį kėlinį Utenos rankininkai arba pirmavo, arba rezultatas švieslentėje buvo lygus. Kėlinio gale šiauliečiai dar galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Justo Mielenio bei Artūro Budraičio metimai tikslo nepasiekė, tad į pertrauką komandos patraukė Utenos rankininkams turint vieno taško persvarą.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė: komandos ir toliau žaidė taškas į tašką, tačiau uteniškiai antrojo kėlinio viduryje du kartus turėjo rekordinę trijų taškų persvarą. Bet šiauliečiai nepasidavė ir sugebėjo rezultatą išlyginti. Įtampą rungtynėse pasiekė didžiausią tašką, kai laikrodžiui tiksint paskutines sekundes, rezultatas buvo lygus 28:28.

Atrodė, jog rungtynės taip ir baigsis, tačiau prieš pat rungtynių pabaigą Džiugas Saliamoris prasižengė, gavo 2 min. nušalinimą, o Utenos komandos žaidėjas Mantas Meduneckis pelnė 7 metrų įvartį bei išplėšė pergalę savo komandai.

Rezultatyviausias šiauliečių gretose buvo Džiugas Saliamoris, pelnęs 10 įvarčių. Prie jo devyniais įvarčiais prisidėjo Simas Butkus, šešiais – Artūras Budraitis. Po vieną įvartį pelnė Justas Mielenis, Samuelis Sinušas bei Lukas Velykis. Šeimininkams daugiausiai įvarčių – 12 – pelnė Mantas Meduneckis. Jam talkino 9 įvarčius pelnęs Eivinas Vaikutis, keturis kartus kamuolį į vartus pasiuntęs Kasparas Ubeika bei po du įvarčius pelnę Deividas Čipkus bei Andrius Norvila.

Šį sekmadienį Šiaulių rankininkai reabilitavosi savo žiūrovų akivaizdoje – iškovojo pirmąją pergalę. Šį sekmadienį Šiauliuose vykusiose Lietuvos rankinio pirmosios lygos rungtynėse tarp vietos „Šiaulių“ ir svečių iš Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūno“ rankininkų netrūko dramos, intrigos bei gražių įvarčių. Tačiau susitikimo pabaigoje stipresnius nervus ir didesnį norą laimėti parodė šiauliečiai, iškovoję pergalę rezultatu 30:27 (16:14).

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai. Jie po Justo Mielenio įvarčio įsiveržė į priekį rezultatu 2:0. Tačiau tada aikštelėje dominuoti pradėjo klaipėdiečiai. Lietuvos rankinio milžinu vadinamo Gintaro Cibulskio vedami svečiai aštuntąją rungtynių minutę persvėrė rezultatą 2:3 ir turėjo persvarą beveik viso pirmojo kėlinio metu. Tačiau šiauliečiai neleido varžovams pabėgti į priekį – po šiauliečių naujoko Simo Butkaus įvarčio 27-ąją minutę rezultatas vėl tapo palankus aikštelės šeimininkams - 14:13.

Pirmosios rungtynių dalies pabaigoje komandos dar apsikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis, tačiau į pertrauką dviejų įvarčių pranašumą išsinešė šiauliečiai. Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai iš Klaipėdos. Jie greitai pasuko rungtynes savo naudai bei 37-ąją minutę rezultatas jau buvo 16:19.

„Viesulo SC/Dragūno“ rankininkai vis bandė padidinti pranašumą, tačiau jiems to padaryti nepavyko, o rungtynių eigą į savo rankas 51-ąją minutę po dar vieno Šiaulių ekipos naujoko Artūro Budraičio įvarčio perėmė aikštelės šeimininkai – rezultatas švieslentėje rodė 24:23.

Klaipėdiečiai dar bandė panaikinti skirtumą, tačiau šiauliečiai po truputį pradėjo jausti pergalės skonį, tad persvaros neprarado, o paskutinę rungtynių minutę Džiugo Saliamorio pelnytas įvartis užtikrino šeimininkų pergalę.

Labiausiai prie pergalės prisidėjo D. Saliamoris, pelnęs 11 įvarčių. Maloniai stebino šiauliečių naujokai Simas Butkus ir Artūras Budraitis, pelnę atitinkamai 9 ir 7 įvarčius. 2 kartus kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Rokas Zdanavičius, o Justas Mielenis prisidėjo vienu įvarčiu. Svečių ekipoje daugiausiai įvarčių pelnė Matas Kairys – 10. Prie jo pelnę po 4 įvarčius prisidėjo Justas Čėsna, Vaidotas Šlinkšis bei Ramojus Mažrimas. Nojus Vaičikauskas pelnė du įvarčius, o Edvinas Bručkus, Giedrius Budginas bei Laurynas Dačkauskas pelnė po vieną įvartį.

Po šio sekmadienio rungtynių šiauliečiai su viena pergale bei vienu pralaimėjimu Lietuvos rankinio pirmosios lygos turnyrinėje lentelėje užima antrąją vietą, į priekį užleisdami visas pergales iškovojusią Varėnos „Ūlos“ ekipą.

Kitos šiauliečių rungtynės laukia spalio 30 d., kuomet svečiuose susikaus su Šalčininkų r. HC „Sokol“ ekipa. O namuose, Krepšinio akademijos „Saulė“ salėje (Pramonės g. 13) Šiaulių rankininkai jūsų lauks jau lapkričio 6 d., kai priims Varėnos „Ūlos“ komandą.

Visas šio sezono Lietuvos rankinio pirmosios lygos rungtynes (tiesiogiai ir įrašus) galite stebėti https://www.youtube.com/c/Lietuvosrankiniolyga.