Naujas Gineso rekordininkas: 23-ejų metų šunelis, kuris maitinasi sūriu, traškučiais ir dešrelėmis

Pasaulis
„Youtube“ stop kadras.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  dailystar.co.uk

23-ejų metų Spaikas ketvirtadienį atsiėmė Gineso rekordo apdovanojimą po to, kai sostą jam užleido 22 metų mišrūnas Gino, šiam apdovanojimas buvo tekęs 2022 m.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis čihuahua Spaikas pripažintas seniausiu šuneliu pasaulyje. Augintinio šeimininkė Rita Kimball sako, kad Spaikas miega verandoje, valgo Doritos, sūrį ir dešreles.

„Visi mūsų šeimoje žinojo, kad Spaikas yra senas, bet niekas nežinojo, kad jis gali būti seniausias šuo pasaulyje“, – sakė šeimininkė R. Kimball. 

Maždaug prieš dešimt metų, Ohajo valstijoje gyventi moteris pirmą kartą pamatė šunelį, kuris slampinėjo prekybos centro aikštelėje. Pasidomėjusi ji sužinojo, kad parduotuvės darbuotojai benamį jau kelias dienas šeria maisto atliekomis.   

„Jo nugara buvo nuplikusi, ant kaklo mačiau kraujo dėmių nuo grandinės ar virvės. Tądien jis atrodė gana piktas ir agresyvus“, – prisiminimais dalijosi Rita.

Visgi, moteris pasakojo, kad po apsipirkimo parduotuvėje ji grįžo į automobilį ir negalėjo mažojo šuniuko palikti gatvėje, todėl pravėrė jam savo automobilio duris, o šis šoko tiesiai į vidų. Nuo to laiko Spaikas tapo svarbia Ritos šeimos dalimi.   

Rekordininko šeimininkė šuneliui uždėjo vardą Spaikas (angliškai – spyglys), įprastai toks vardas skiriamas didelių veislių šunims, tačiau Rita sako, kad šiam čihuahuai šis vardas tiko dėl neįprastai stipraus charakterio.

Per daugiau nei 10 metų nuo pirmojo susitikimo su savo amžinąja šeima Spaikas nedidelį ūkį Ohajo valstijoje prisijaukino kaip savo namus. Čia jis mėgsta ganyti karves ir arklius, valgo mėgstamiausius patiekalus: dešras ir sūrį, maudosi kiekvieną šeštadienį, o vakarais žaidžia su kita šeimos augintine – kate.

 „Tikiu, kad Spaikas vis dar čia, nes iš pradžių jis patyrė labai baisų gyvenimą, todėl dabar kiekvieną dieną išnaudoja kuo geriau. Jis gyvena be sveikos mitybos, turi pakankamai erdvės klajoti, kasdien mankštinasi ir sulaukia neribotos meilės bei dėmesio“, –  augintinio ilgaamžiškumo paslaptimis dalijosi Rita Kimball.