Naujas formatas Lietuvoje – vieno vakaro choras

913509302d3271ea346dc9b67f714afa4bd87172
Vilnius
Vilma Venckutonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvoje organizuojamas naujoviško formato muzikinis labdaros renginys – vieno vakaro choras. Pavadintas „Dainuosim iš širdies!“, vieno vakaro choras kvies dainuoti kilniam tikslui ir padės paprastiems žmonėms susigrąžinti muziką į savo gyvenimą be spaudimo ar vertinimo.

Psichologai tokį muzikinį formatą vadina puikios nuotaikos užtaisu ir geriausiu streso įveikimo renginiu, nes masiškai dainuojant žmonėms dingsta baimė suklysti, per balsą harmonizuojasi žmogaus vidinis ir išorinis pasauliai, dainavimas padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi, jausti grupės palaikymą ir bendrystę, suteikia jėgų, stiprina imunitetą.

Kovo 5 dieną į „Tamstos“ klubą susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai visi kartu trauks populiarias Lietuvos ir užsienio atlikėjų dainas: Marijono Mikutavičiaus, Vytauto Kernagio, „The Queen“ ir kt. Per šią muzikinę patirtį auditoriją ves bene linksmiausiu Lietuvos dirigentu vadinamas Vytautas Lukočius ir konferansjė – „Keistuolių“ teatro aktorius Darius Auželis.

„Žmonėms į vieno vakaro chorą ruoštis reikia tik tiek, kad – atsipalaiduoti. Atsakomybės jokios neturi būti. Tai pirmas tokio pobūdžio „vakarėlis“ Lietuvoje, niekas neturi jokių atskaitos taškų, todėl ką vieno vakaro choro dalyviai bepadarytų – viskas bus gerai. Palinkėkime vieni kitiems – dainuokim!“, – pakiliai kovo 5 dienos renginio laukia konferansjė-moderatorius D. Auželis.

„Šalia pramogos tai yra ir labdaros renginys, kur žmonės dainuoja kilniam tikslui, dainuoja gerus prisiminimus žadinančias dainas, o visas už bilietus ir papildomai surinktas lėšas skirsime Specialiosios olimpiados sportininkams, turintiems 30-70 proc. intelekto negalią, kad jie galėtų šiais metais atstovauti Lietuvai tarptautinėse varžybose“, - pasakoja „Dainuosim iš širdies!“ inicijavusio Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo prezidentė Karolina Čiplytė.

Tarptautinė organizacija LIONS, kuriai priklauso ir minėtas klubas, jau nuo 2000 metų remia „Special Olympics“ ir padėjo jau 455 tūkstančiams sportininkų su specialiaisiais poreikiais.

„Todėl ieškojome originalių būdų organizuoti šią paramą ir Lietuvoje, kad abi pusės laimėtų – rėmėjai, t.y. visi įsigiję bilietus ar papildomai parėmę, išgyventų pozityvią muzikinę pramogą, o jų skirtos lėšos padėtų Specialiosios olimpiados sportininkams“, - jautriai kalba K. Čiplytė.

Bilietai į kovo 5 dienos, antradienio, vieno vakaro chorą „Dainuosim iš širdies!“ kainuoja 15-30 eurų, norintieji paremti didesne suma arba negalintys atvykti į patį renginį kviečiami aukoti į Karaliaus Mindaugo LIONS klubo banko sąskaitą LT427300010166418902 nurodant paskirtį „Specialioji olimpiada“.