Naująją Akmenę užplūdo varnos: savivaldybė imsis priemonių joms atbaidyti

Akmenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Keletas Akmenės krašto vietų jau ne vienerius metus kenčia nuo varninių paukščių gausos ir jų kaimynystės keliamų nepatogumų. Pastaruoju laiku šie paukščiai yra užplūdę Naująją Akmenę.

Savivaldybė, siekdama Naujosios Akmenės miesto gyventojams sudaryti kuo patrauklesnes gyvenimo sąlygas, labai daug dėmesio ir lėšų skiria viešųjų erdvių, daugiabučių namų kiemų, automobilių parkavimo aikštelių, apšvietimo, pėsčiųjų takų sutvarkymui. Tačiau paukščiai, besikuriantys prie daugiabučių namų augančiuose medžiuose, gadina atnaujintą miesto infrastruktūrą, nuolat kelia triukšmą, dergia ir šiukšlina bendrojo naudojimo teritorijas. Apteršiami pėsčiųjų takai,  automobiliai parkavimo aikštelėse. Gyventojai dėl to ne kartą skundėsi Naujosios Akmenės seniūnijai, Savivaldybei.

Seniūnija kiekvienais metais įvairiais būdais bando mažinti varninių paukščių populiaciją mieste. Ir šiemet iki vasario 28 dienos, kaip leidžiama įstatymiškai, buvo išardyti lizdai, pagal galimybes išgenėtos medžių šakos, kad būtų apsunkintas naujų lizdų krovimas. Deja, praėjus vos dviem – trims savaitėms jau sukrauti nauji lizdai. Tačiau dabar jau nebegalima imtis lizdų ardymo. Todėl ketinama varninius paukščius baidyti garsinėmis priemonėmis (petardomis, garsine dujų patranka). Prašoma gyventojų supratingumo ir kantrybės.

Manoma, kad kelerius metus iš eilės taikant įvairias veiksmingas priemones baidomi varniniai paukščiai nebeįstengs susisukti naujų lizdų, pasitrauks į ramesnes ir jiems patogias vietas.