Naują kadenciją pradeda 181 seniūnaitis

seniunaiciai-44
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje rinkosi naują ketverių metų kadenciją pradedantys Kauno rajono savivaldybės seniūnijų seniūnaičiai, kuriuos pasveikino Savivaldybės vadovai ir įteikė pažymėjimus.

„181 bendruomenės lyderis – didelė jėga! Esate svarbi jungiamoji grandis tarp gyventojų, seniūno ir savivaldybės. Nuo jūsų aktyvumo labai priklauso žmonių gyvenimo kokybė. Seniūnas atsižvelgia į seniūnaičių nuomonę, nustatydamas gatvių asfaltavimo eiliškumą, skirstant bendruomenės lėšas, rengiant projektus, sprendžiant kitas svarbias vietos problemas. Kai seniūnaičiai renkami ne atmestinai, o keliamos tinkamos kandidatūros, bendruomenės lūkesčiai atliepiami geriau. Nuoširdžiai dėkoju už jūsų pasiryžimą atstovauti savo krašto žmonėms. Būdami kartu, bendraudami ir bendradarbiaudami, galėsime nuveikti darbus, kurių labiausiai laukia Kauno rajono žmonės.“ – naujai išrinktus seniūnaičius sveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Seniūnaičių institucija buvo įsteigta vykdant Vietos savivaldos įstatymą, kuris nustato, kad seniūnaitis – tai bendruomenės išrinktas atstovas, turintis įstatymo nustatytas teises ir pareigas. Nuo pat šios institucijos įsteigimo pradžios 2008 metais Kauno rajone buvo ir yra aktyvių seniūnaičių, kurių pastangomis įgyvendinami seniūnijų projektai, rengiamos talkos, pilietinės akcijos.

Prieš gaunant seniūnaičio pažymėjimą bendruomenės lyderiai dalyvavo mokymuose. Viešojo valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Inga Sirutavičė pristatė seniūnaičio teises ir pareigas, vykdomą veiklą ir jos svarbą atstovaujant bendruomenę (gyventojus).

Iš viso 25-iose savivaldybės seniūnijose yra 181 seniūnaitijos. Gausiausios seniūnaičių komandos atstovaus savo gyventojams Domeikavos (14 seniūnaičių), Garliavos apylinkių (13 seniūnaičių) ir Ringaudų (12 seniūnaičių) seniūnijose. Pirmąją savo kadenciją šiandien pradėjo net 96 seniūnaičiai.